Reklama

Młodzi przedsiębiorcy z II LO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: II LO

Młodzi przedsiębiorcy z II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Po raz kolejny uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie odnieśli sukces na polu przedsiębiorczości. Tym razem drużyna w składzie: Mateusz Krojec, Mateusz Rosa i Jan Ślifirczyk z klasy I A zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie" zorganizowanym przez firmę Revas.

Konkurs realizowany był z wykorzystaniem branżowej symulacji "Biuro podróży", w której zadaniem jest podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych. W ramach symulacji uczniowie zajmowali się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem wyposażenia, zatrudnianiem pracowników, a także wykorzystywaniem w swoim biznesie reklamy.

I etap eliminacyjny trwał od 3 kwietnia do 28 maja i składał się z 8 rund decyzyjnych. O miejsce w finale walczyło 56 drużyn z całej Polski. Firma "Wysokie Loty", prowadzona przez uczniów II LO, osiągnęła bardzo wysoki wynik ekonomiczny i tym samym przeszła do finałowego etapu. Wielki Finał Konkursu odbył się 12 i 13 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Wystartowało w nim 16 drużyn z całej Polski (m.in.: z Tczewa, Krakowa, Elbląga, Przemyśla, Olkusza, Nałęczowa, Rzeszowa, Bytomia, Jasła, Chełma).

Walka była zacięta. Dzień pierwszy drużyna z II LO zakończyła na piątym miejscu. Czwartek uczniowie rozpoczęli z nowym zapałem i już po kolejnej rundzie awansowali na czwartą pozycję. Ostatecznie runda finałowa przyniosła naszym zawodnikom trzecie miejsce. W nagrodę otrzymali wysokiej jakości MP4, głośniki wodoodporne bluetooth, dyplomy i puchar. Do zawodów uczniów przygotowywała p. Elżbieta Mizio.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE