Reklama

Minister Kwieciński na otwarciu oczyszczalni

Opublikowano:
Autor:

Minister Kwieciński na otwarciu oczyszczalni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński uczestniczył w otwarciu oczyszczalni ścieków w Lubartowie 20 września.

- Janusz przeprowadził nadzwyczajne przedsięwzięcia inwestycyjne w mieście - chwalił burmistrza Bodziackiego minister Jerzy Kwieciński. Wraz z sekretarzem stanu Arturem Soboniem uczestniczył w otwarciu oczyszczalni w Lubartowie. Przyjechał także wojewoda Przemysław Czarnek.

Oczyszczalnia wymagała przebudowy, bo została wybudowana w 1997 r. Wyczerpała już swoje możliwości. W 2014 r. podpisano z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę o dofinansowaniu dokumentacji na potrzeby modernizacji oczyszczalni ścieków. We wrześniu 2016 r. podpisano z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie umowę o dofinansowaniu przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowy kanalizacji sanitarnej w Lubartowie. W maju 2017 r. została podpisana umowa z firmą Inżynieria Rzeszów SA na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni. Inwestycję zakończono w sierpniu 2018 r. Całość inwestycji kosztowała ponad 66 mln zł, 34 mln zł to dofinansowanie ze środków UE, wkład własny PGK sp. z o.o. to 32 mln zł.

Otwarcie nastąpiło 20 września.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE