Reklama

Miasto chce wykonać dokumentację chodnika przy ul. Wojska Polskiego

Opublikowano:
Autor:

Miasto chce wykonać dokumentację chodnika przy ul. Wojska Polskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Wszyscy radni zagłosowali za uchwałą dotyczącą wykonania dokumentacji technicznej chodnika przy ul. Wojska Polskiego w Lubartowie. Mieszkańcy tej ulicy walczą o chodnik od 1996 r. Tydzień temu blokowali przejście dla pieszych, chcąc zwrócić uwagę na swój problem.

Brak chodnika utrudnia mieszkańcom ul. Wojska Polskiego normalne funkcjonowanie. W proteście na przejściu dla pieszych za wiaduktem kolejowym wziął udział także burmistrz Krzysztof Paśnik, który obiecał protestującym pomoc- podjęcie uchwały o wykonaniu dokumentacji technicznej chodnika.

Sprawą radni miejscy zajęli się na sesji 29 maja. Dyskutowali o uchwale w sprawie pomocy rzeczowej dla województwa lubelskiego. Ma ona polegać na tym, że Lubartów wybierze wykonawcę dokumentacji i poniesie koszty jej wykonania. Określono je na 50 tys. zł. Wszyscy radni - 21 osób - zagłosowali za przyjęciem uchwały. W przyszłym tygodniu ma być przesłana do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą ul. Wojska Polskiego. Jeśli uchwała zostanie zaopiniowana przez ZDW pozytywnie, miasto wystąpi o wydanie warunków technicznych budowy chodnika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE