Reklama

Maseczki od Urzędu Miasta

Opublikowano:
Autor:

Maseczki od Urzędu Miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W związku z obowiązującym od 16 kwietnia (czwartek) nakazem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik podjął decyzję o przesunięciu części środków przeznaczonych na materiały promocyjne na sfinansowanie zakupu i produkcji maseczek ochronnych. W pierwszej kolejności darmowe maseczki będą rozdawane osobom najbardziej potrzebującym i narażonym na zakażenie koronawirusem, czyli lubartowskim seniorom.

Pierwsza partia maseczek będzie rozdawana już w czwartek (16 kwietnia) przed największymi punktami handlowymi na terenie miasta w godzinach od 10 do 12.  Maseczki będzie można bezpłatnie otrzymać przed sklepami: Kaufland, Tesco, Biedronka (przy sądzie), Merkury i Lidl. 

Będzie to kilka tysięcy masek, zarówno tych jednorazowego użytku zakupionych od dystrybutora, jak również wielorazowego użytku uszytych przez pracowników naszych jednostek: Lubartowski Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dodatkowo Urząd Miasta Lubartów oprócz gotowych masek jednorazowych, zakupił materiał potrzebny do uszycia kolejnych partii maseczek wielokrotnego użytku. W dalszym ciągu maski będą szyte przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Dodatkowo do akcji zostali włączeni również lokalni przedsiębiorcy. 

Kolejne partie maseczek będą sukcesywnie przekazywane mieszkańcom. O terminach będziemy informować na bieżąco.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE