Reklama

"Mamy dosyć wstrząsów w parafiach"

Opublikowano:
Autor:

"Mamy dosyć wstrząsów w parafiach" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Najpierw odwołano proboszcza parafii św. Anny, ks. Andrzeja Majchrzaka. Rok później dziekana całego dekanatu lubartowskiego, ks. Piotra Stańczaka. Lubartowianie mają nadzieję, że na tym koniec. – Dość już tych odwołań – padają komentarze.

–  Księża otrzymają informację o zmianach 20 czerwca. Następnie zmiany zostaną podane do wiadomości w konkretnych parafiach. Oficjalna lista zostanie opublikowana nie wcześniej jak 1 lipca, ponieważ od tego dnia nowi proboszczowie i wikariusze obejmują swoje urzędy. Czasami jeszcze między tymi dwiema datami zdarzają się przesunięcia  – informuje ks. Adam Jaszcz, wicekanclerz archidiecezji lubelskiej.

Taka polityka

W ostatnich latach lubartowskie parafie kilkakrotnie zatrzęsły się w posadach. Najpierw zmiany zaszły w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Były oczekiwane, bo jej wieloletni proboszcz, budowniczy kościoła, ks. Józef Huzar w 2015 r. przeszedł na emeryturę.  Dekret określający status księdza emeryta i rencisty w Archidiecezji Lubelskiej mówi, że osiągnięcie wieku emerytalnego następuje wraz z ukończeniem właśnie 70 roku życia. Wówczas kapłan jest "usilnie proszony o złożenie rezygnacji z pełnionych urzędów".

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE