Reklama

Malesa podnosi poprzeczkę na rynku usług pogrzebowych

Opublikowano:
Autor:

Malesa podnosi poprzeczkę na rynku usług pogrzebowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Własna sala pożegnań, nowoczesna chłodnia spełniająca europejskie standardy, a to wszystko w nowoczesnym budynku, w zupełnie nowej lokalizacji. Zakład Pogrzebowy Malesa wyraźnie podnosi poprzeczkę na lokalnym rynku funeralnym, łącząc nowatorskie rozwiązania z przystępnością cenową oferowanych usług.

Jak wprowadzone zmiany wpłyną na jakość świadczonych usług? Czytaj dalej >>

Własna sala pożegnań

To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie. Kaplica wyposażona jest w klimatyzację oraz profesjonalne nagłośnienie. Jest również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pracownicy zakładu każdorazowo przygotowują ją do pogrzebu, według indywidualnych życzeń bliskich zmarłego. Ustawiają zdjęcia, świeczniki czy kwiaty.  

Rodziny mogą korzystać z kaplicy bezpośrednio przed pogrzebem bądź w przed dzień uroczystości, tak długo jak to konieczne. Dzięki temu mogą pożegnać bliskiego bez pośpiechu, w atmosferze intymności i skupienia.

„To duża zmiana na plus. Dotychczas korzystaliśmy z kaplicy przyszpitalnej, co nie było zbyt komfortowe dla rodzin. Teraz udało nam się stworzyć warunki idealne do kontemplacji, modlitwy i godnego pożegnania” – mówił Michał Malesa, właściciel zakładu pogrzebowego.

Kaplica może być również wykorzystywana do modlitwy różańcowej, która dotychczas odbywała się w domu zmarłego. Rodziny mogą też skorzystać z obecności osoby, która poprowadzi taką modlitwę w intencji zmarłego.

W kaplicy ceremonie organizowane są zgodnie z wyznaniem osoby zmarłej.

 

 

Chłodnia na europejskim poziomie

Własna chłodnia i prosektorium to kolejne nowości w ofercie Zakładu Pogrzebowego Malesa.

„Oba pomieszczenia zostały wyposażone w sposób nowoczesny i kompleksowy. Dzięki temu możemy z godnością i zachowaniem europejskich standardów opiekować się zmarłymi” - dodaje Pan Michał.

Zakład zapewnia profesjonalne przygotowanie ciała do pochówku. Specjalnie przeszkoleni pracownicy wykonują wszelkie zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne.

To duża zmiana jeśli chodzi o jakość usług pogrzebowych. W okolicy nie ma innego obiektu, który mógłby poszczycić się chłodnią o tak wysokim standardzie. Z tego powodu Zakład Pogrzebowy Malesa może również świadczyć profesjonalne usługi sekcyjne dla prokuratury, szpitali czy innych podmiotów.

 

 

Nowy (stary) adres

Uruchomienie własnej kaplicy czy chłodni nie byłoby możliwe w starej siedzibie firmy. Dlatego Pan Michał zdecydował się na dużą inwestycję i stworzenie zakładu niemalże od podstaw.

„Włożyliśmy wiele wysiłku w to, żeby zapewnić jak najlepsze warunki do pożegnania bliskich osób. Dlatego też nie przenieśliśmy się daleko. Zmieniliśmy tylko numer, natomiast ulica pozostała ta sama” – wyjaśnia Pan Michał.

Od listopada Zakład Pogrzebowy Malesa ma swoją siedzibę przy ulicy Cichej 39 w Lubartowie. To właśnie tu powstał nowoczesny budynek, z dużym parkingiem.

W nowej siedzibie znajduje się biuro, w którym rodzina zmarłego może w komfortowej sytuacji porozmawiać z pracownikami zakładu i ustalić szczegóły uroczystości.

Na miejscu znajduje się także własna pracownia florystyczna. To duża wygoda, ponieważ podczas jednej wizyty rodzina zmarłego może załatwić wszelkie kwestie formalne, ale również skorzystać z pomocy przy wyborze trumny, urny czy kwiatów.

Kremacje

Coraz więcej osób rezygnuje z pogrzebu tradycyjnego na rzecz kremacji.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów przygotowaliśmy dużą ekspozycję urn, a czas kremacji zminimalizowaliśmy do 24 h” – podkreśla Pan Michał.

Zakład współpracuje z krematorium w Czerniejowie.

 

 

Wysoka jakość i konkurencyjne ceny

Michał Malesa wie jak skutecznie połączyć najwyższą jakość usług z konkurencyjnymi cenami.

 „Mamy świadomość, że dla wielu osób organizacja pogrzebu to duży wydatek. Dlatego już dawno temu uruchomiliśmy własną pracownię florystyczną oraz zakład produkcji trumien. Dzięki temu, że wiele rzeczy wykonujemy sami, na miejscu  możemy oferować naszym Klientom bardzo atrakcyjne ceny”.

Kompleksowa obsługa uroczystości pogrzebowych

Zakład Pogrzebowy Malesa świadczy swoje usługi kompleksowo. Oferuje pomoc na każdym etapie współpracy, począwszy od transportu zwłok z domu szpitala czy hospicjum, przez organizację uroczystości pogrzebowych, a kończąc na wypłacie zasiłku pogrzebowego w siedzibie firmy.

Pracownicy w imieniu rodziny zmarłego załatwiają wszelkie formalności urzędowe. Jeżeli jest taka potrzeba reprezentują bliskich w Urzędzie Stanu Cywilnego, w ZUS-ie bądź KRUS-ie..

Zakład pogrzebowy Malesa organizuje pogrzeby kościelne oraz świeckie. Firma zadba o oprawę muzyczną i kwiatową uroczystości, a także zapewni transport żałobnikom.

Rodzinna firma z tradycją

Zakład Pogrzebowy Malesa to firma rodzinna. Na rynku usług pogrzebowych działa od ponad 40 lat. Założycielami zakładu byli Leszek i Alina Malesa. Z czasem przekazali oni firmę synowi. Michał Malesa nie tylko systematycznie unowocześnia zakład, ale również rozszerza obszar działalności.

Obecnie to firma o ogólnopolskim zasięgu, świadcząca usługi na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE