Reklama

Ludzie byłego wójta zatrzęśli gminą

Opublikowano:
Autor:

Ludzie byłego wójta zatrzęśli gminą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Radni, którzy startowali z komitetu poprzedniego wójta gminy Ostrówek, Krzysztofa Karczmarza wstrzymali się w głosowaniu nad absolutorium dla Tomasza Piecaka i przez to nie zostało mu ono udzielone.

- W imieniu wójta Karczmarza chciałem podziękować za nieudzielenie mu absolutorium. Ja nie uważam, że nie dostałem absolutorium - skomentował to Piecak po głosowaniu.

Na sesji Rady Gminy, 29 czerwca, radni po raz pierwszy poddawali pod głosowanie absolutorium dla wójta Tomasza Piecaka. Wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem sprawozdania finansowego. Komisja rewizyjna zarekomendowała radzie udzielenie absolutorium wójtowi. Ale kiedy doszło do głosowania nad projektem uchwały absolutoryjnej, poparło go tylko siedmioro radnych. Za udzieleniem wójtowi absolutorium głosowali radni popierający go oraz Marta Praczyk, która startowała z listy KWW Aktywny Samorząd. Siedmioro radnych z komitetu byłego wójta oraz przewodniczący rady Krzysztof Kopyść wstrzymali się od głosu. Oznacza to, że wobec braku większości głosów (czyli ośmiu głosów za) wójt Tomasz Piecak absolutorium nie otrzymał. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE