Reklama

Lubartowski ZNP za strajkiem

Opublikowano:
Autor:

Lubartowski ZNP za strajkiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Zdecydowana większość szkół w powiecie lubartowskim opowiedziała się za strajkiem. Na 53 placówki, w których odbyło się referendum strajkowe, 47 powiedziało strajkowi "tak". Według prezesa lubartowskiego oddziału ZNP Włodzimierza Kosiora to 88,67 proc.

- W niektórych szkołach za strajkiem opowiedziało się 100 proc. uczestników referendum - mówi Włodzimierz Kosior. To np. szkoły w Woli Skromowskiej, Zespół Szkół w Kocku, Przedszkole nr 2 i Przedszkole  nr 5 w Lubartowie, II LO w Lubartowie, szkoły podstawowa w Niedźwiadzie, Brzeźnicy Bychawskiej, Tarle, Ostrówku, gimnazjum w Ostrówku, szkoła w Nowej Woli. W sześciu placówkach strajku nie będzie. Żeby referendum było ważne, musi w nim wziąć ponad 50 proc. pracowników danej szkoły. Nie wszędzie ten wymóg został spełniony. Tak stało się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Abramowie, szkole w Brzezinach, ZSO w Michowie, szkole w Dębicy, szkole w Nowej Woli. W szkole w Nowodworze referendum jest ważne, ale większość uczestników była przeciw strajkowi.

27 marca zarząd powiatowy ZNP podejmie uchwałę o przystąpieniu do strajku. Do 29 marca musi o tym poinformować dyrektorów placówek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE