Reklama

Lubartowska Orkiestra na Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii

Opublikowano:
Autor:

Lubartowska Orkiestra na Festiwalu Balkan Folk Fest w Bułgarii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura     Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie działająca przy Straży Pożarnej na ul. Jana Pawła II  po raz kolejny zaprezentowała nasze miasto i województwo za granicami  państwa.

W tym roku trafiło na Złote Piaski w Bułgarii i Festiwal Balkan Folk Fest, gdzie muzycy przebywali od 19 do 24 sierpnia 2015. Balkan Folk Fest to jeden z najdłuższych i największych festiwali folklorystycznych w Bułgarii. W festiwalu trwającym od 10 czerwca do 5 września uczestniczyły zespoły folklorystyczne, chóry i orkiestry dęte.
    Orkiestra zaprezentowała się na festiwalu dwukrotnie. Podczas parady marszowej oraz wykonując koncert reprezentujący swój dorobek muzyczny. Muzycy zostali bardzo dobrze przyjęci przez widownie i nagrodzeni gromkimi brawami, szczególnie solistki: Milena Mika wykonująca utwór ,,I will survive" przy akompaniamencie orkiestry oraz Agata Swatko z utworem ,,Skyfall".
    Muzycy oprócz koncertów kształcili swoje umiejętności na codziennych próbach. Zawierali nowe znajomości  z grupami z Polski i zagranicy. Podczas pobytu spotkali się z Orkiestrą Dętą z Konopisk czy Milówki,  z którymi rywalizują na przeglądach ogólnopolskich w naszym kraju, aby wymienić się spostrzeżeniami.
    Cały wyjazd nie byłby możliwy bez dofinansowania Urzędu Miasta w Lubartowie, wkładu własnego członków i środków Orkiestry.
Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta za wsparcie naszego wyjazdu.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjazdu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE