Reklama

Lubartów zostaje w związku

Opublikowano:
Autor:

Lubartów zostaje w związku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Za tym, żeby Lubartów nie opuszczał Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej głosowali nie tylko członkowie popierającej burmistrza Bodziackiego koalicji PiS - Wspólnota Lubartowska. Przeciw wystąpieniu ze związku byli też radni z klubu PO i niezrzeszeni Jan Ściseł i Jerzy Tracz.

Jeśli miasto Lubartów wystąpi ze związku, gminy Lubartów, Serniki i Ostrówek również opuszczą jego szeregi - zadeklarowali wójtowie. To skutkowałoby rozpadem ZKGZL. Dyskusja trwająca prawie pięć godzin zdominowała sesję Rady Miasta 18 września.

Projekt uchwały o wystąpieniu miasta z ZKGZL złożyli radni z klubu Wspólny Lubartów. Złożenie projektu o wystąpieniu miasta ze związku radni zapowiadali już w maju podczas spotkania z mieszkańcami domków jednorodzinnych. Potwierdzili swój zamiar na konferencji prasowej 6 września.

Radni w uzasadnieniu do projektu uchwały piszą m.in., że związek nie wywiązuje się właściwie z zadań statutowych. Śmiecie nie są odbierane zgodnie z harmonogramem. Wszelkie zmiany w opłatach za odbiór odpadów miały być konsultowane z mieszkańcami, tymczasem w 2015 r. podniesiono opłaty dla domków jednorodzinnych o 100 % bez konsultacji.

Według burmistrza Janusza Bodziackiego i jego zastępcy Radosława Szumca wystąpienie z ZKGZL oznaczałoby utratę środków szwajcarskich, rozpad związku, a sortownia nie powstałaby.

Większość radnych opowiedziała się za pozostaniem w związku.

Więcej o dyskusji na sesji we wtorkowej Wspólnocie Lubartowskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE