Reklama

Licealiści w Tatrach

Opublikowano:
Autor:

Licealiści w Tatrach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 17 października uczniowie klas IIIA, IIIF, IIIG i IIIH z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie udali się na wspólną wycieczkę w Tatry, która została połączoną z Pielgrzymką Maturzystów na Jasną Górę. Opiekunami młodzieży byli panowie Adam Sabat oraz Rafał Wrotkowski.

W sobotę rano spotkaliśmy się przy gmachu II LO i punktualnie o 5:00 wraz z innymi uczestnikami pielgrzymki, ale osobnym autobusem, ruszyliśmy w kierunku pierwszego punktu wyprawy - Częstochowy. Dojechaliśmy tam ok. 11 i uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej. O 15.30 odbyła się Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 16 Eucharystia, którą celebrował ks. Arcybiskup. Po wszystkich uroczystościach wyruszyliśmy w kierunku Zakopanego. Około północy zakwaterowaliśmy się w pensjonacie.
Rano, podczas śniadania, p. Adam zdradził nam niedzielne plany. Ruszyliśmy w kierunku Czarnego Stawu Gąsienicowego. Chętni poszli też na przełęcz Karb, a reszta wraz z p. Rafałem ruszyła w drogę powrotną. Widoki z Karbu zapierały dech w piersiach. Ośnieżone szczyty i mgła, która spowiła dolinę, robiły imponujące wrażenie. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do pensjonatu.
W poniedziałek oznajmiono nam, że wyruszamy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Trasa była wyczerpująca, a temperatura niska co powodowało oblodzenie szlaku. Widoki jednak znowu były piorunujące. Szum największego wodospadu polskich Tatr koił zmęczonych wędrowców. Schodząc szlakiem powrotnym, zachwycaliśmy się wąwozem pełnym potężnych drzew otaczających trasę.
Wtorek był naszym przedostatnim dniem wycieczki. Plan dnia obejmował wędrówkę po Dolinie Kościeliskiej. Tam zaskoczyła nas śnieżna pogoda. Temperatura spadła w okolice zera i wiał mocny wiatr, co nie ułatwiało wędrówki. Dotarliśmy aż nad Staw Smreczyński. W zimowej aurze zachwycaliśmy się widokami. Drzewa okryte śniegiem otaczały idealnie błękitną wodę. Niezapomniany krajobraz. Ostatni dzień w Zakopanem obejmował także wyjazd na Krupówki i zakupy.
W środę po śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną. W godzinach przedpołudniowych przyjechaliśmy do Krakowa. Zwiedziliśmy Wawel i spacerowaliśmy uliczkami dawnej stolicy Polski. W Krakowie spotkaliśmy także absolwentów naszego Liceum i wychowanków p. Adama. O godzinie 14.00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Lubartowa.
Wycieczka była pasjonująca. Wszyscy uczestnicy bardzo dziękują p. Adamowi Sabatowi i p. Rafałowi Wrotkowskiemu za pomysł i organizację wyprawy. Dziękujemy także p. Cezaremu, naszemu kierowcy, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem. To były niezapomniane dni. Wyprawa, którą zapamiętamy do końca życia.

Mateusz Lisek IIIH

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE