Reklama

Licealiści w Niemczech

Opublikowano:
Autor:

Licealiści w Niemczech - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Uczniowie II LO przygotowali prezentację dotyczącą Polski. Członkowie niemieckiej grupy mogli spróbować popularnych polskich przekąsek, obejrzeć film i prezentację o Polsce, a także włączyć się w tańce prowadzone przez naszą młodzież.

W dniach 19 – 23 października 2015 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży, która odbyła się w pobliżu miasta Ostritz, w Marienthal nad Nysą Łużycką. Uczestnicy wymiany po raz kolejny spotkali się z młodzieżą ze szkoły Walter-Eucken-Berufskelog z Düsseldorfu.

Młodzież mieszkała na terenie pięknego Klasztoru St. Marienthal w Międzynarodowym Centrum Spotkań. Pobyt został zorganizowany przez fundację Karl-Arnold-Stifttung finansowaną ze środków kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Pierwszego wieczoru, zaraz po przyjeździe, odbyły się zajęcia integracyjne, na których wszyscy zapoznali się ze sobą podczas różnych integracyjnych zabaw. Każdy mógł przedstawić swoje oczekiwania oraz propozycje dotyczące przebiegu spotkania. Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do miasta Görlitz, położonego na granicy z Polską. Mogli tam m.in. zwiedzić Muzeum Śląskie oraz najciekawsze zabytki tego miejsca. Kolejny dzień rozpoczęły zajęcia na temat ogólnej wiedzy o Unii Europejskiej, a następnie miała miejsce symulacja obrad UE, która dotyczyła procedur przyjmowania nowych członków. Każdy uczeń musiał wcielić się w rolę reprezentanta jakiegoś państwa i wykazując się wiedzą oraz znajomością języka angielskiego przedstawiać swoje stanowisko w kwestii akcesji, ubiegać się o członkostwo lub jako przedstawiciel mediów opisywać całe zdarzenie. Symulacja była kontynuowana jeszcze czwartego dnia wymiany, a wieczorem uczniowie II LO przygotowali prezentację dotyczącą Polski. Członkowie niemieckiej grupy mogli spróbować popularnych polskich przekąsek, obejrzeć film i prezentację o Polsce, a także włączyć się w tańce prowadzone przez naszą młodzież.

Po czterech dniach pobytu w Niemczech wszyscy z uśmiechem na twarzach i nowymi doświadczeniami wrócili do swoich szkół. Opiekunem naszej grupy był pan Przemysław Oniszczuk. 

 II LO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE