Reklama

Licealiści na GIS Day 2015

Opublikowano:
Autor:

Licealiści na GIS Day 2015 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W środę 18 listopada, młodzież z klas II g, II h i III h z I LO w Lubartowie, wybrała się z wizytą do Lublina na udział w obchodach międzynarodowego Dnia GIS-u “GIS Day 2015 UMCS”. Spotkanie odbyło się w dwóch miejscach: na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS – prelekcje i referaty oraz na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS – warsztaty.

Co to takiego GIS? To system informacyjny służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest wspomaganie procesu decyzyjnego. Każdy system GIS składa się z: bazy danych geograficznych, sprzętu komputerowego, oprogramowania oraz twórców i użytkowników GIS.

Celem wydarzenia jest propagowanie GIS, jako narzędzia, a sama inicjatywa oraz towarzyszące jej warsztaty są doskonałą okazją do nauki. Uczniowie brali udział w różnych sesjach referatowych, m.in. „Atrakcyjny sposób prezentowania treści geograficznych w Internecie”, w której miała możliwość pod kierunkiem studentów geoinformatyki tworzenia stron internetowych, a najciekawsze z nich były nagradzane.

Dzięki temu wydarzeniu młodzież poszerzyła swoją wiedzę o nowe doświadczenia i dowiedziała się, jakie są możliwości kierunków studiów.

ZS /Paulina

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE