Reklama

Kto zbuduje strażakom komendę?

Opublikowano:
Autor:

Kto zbuduje strażakom komendę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W drugim przetargu lubartowscy strażacy szukają firmy, która wybuduje dla nich siedzibę.

Nowa komenda ma powstać w Wincentowie, pod Lubartowem. Budowa jest konieczna, bo dotychczasowa siedziba w centrum miasta nie spełnia wymogów. Samochody strażackie wyjeżdżające na akcję ratowniczą muszą przebijać się przez miasto.

W 2017 r. opracowano dokumentację projektową. W grudniu starostwo wydało decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę. W planach jest budowa komendy z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą, bazy wymiennych kontenerów ratowniczo-gaśniczych, wspinalni strażackiej, wielofunkcyjnego boiska sportowego. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie 2804 mkw. Działka w Wincentowie jest gotowa od 2014 r.

W tegorocznym budżecie powiatu na nową komendę przeznaczono 4 mln zł. 

- Ma kosztować 17,5 mln zł. Pieniądze przechodzą przez budżet powiatu, ale pochodzą z budżetu państwa, w połowie z budżetu wojewody, w połowie z budżetu MSWiA - mówił na lubartowskich obchodach Dnia Strażaka 6 maja komendant wojewódzki PSP, starszy brygadier Grzegorz Alinowski.

Pierwszy przetarg nie wypalił, jak wiele innych ogłaszanych przez samorządy i instytucje w ostatnim czasie. W roku wyborczym firmy budowlane mogą przebierać w zamówieniach i dyktować swoje ceny.

- W terminie składania ofert wyznaczonym przez zamawiającego, tj. do 17 lipca do godziny 12, nie wpłynęła żadna oferta - napisano w uzasadnieniu unieważnienia pierwszego przetargu.

Komenda Powiatowa PSP ogłosiła w tym dniu kolejny przetarg, firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji mogą składać oferty do 3 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE