Reklama

Ksiądz Marcin do Łęcznej, ksiądz Marek do Rzymu

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz Marcin do Łęcznej, ksiądz Marek do Rzymu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Lubelska kuria zadecydowała, że dwaj księża z parafii św. Anny w Lubartowie - Marcin Modrzejewski i Marek Stolarz - opuszczą ją. Ks. Marcin został skierowany do parafii św. Barbary w Łęcznej, ks. Marek pojedzie na studia do Rzymu.

Decyzje personalne kuria ogłosiła 21 czerwca. Okazało się, że dwaj wikariusze od św. Anny muszą pożegnać się z parafianami. Po raz ostatni ks. Marek Stolarz i ks. Marcin Modrzejewski stanęli przy ołtarzu jako koncelebransi 30 czerwca na mszy świętej o godzinie 18. Po raz ostatni także udzielili wiernym komunii świętej. W kazaniu pożegnał ich proboszcz parafii św. Anny, ksiądz Andrzej Juźko.

Ks. Marcin Modrzejewski opuścił już parafię św. Anny, pojechał do parafii św. Barbary w Łęcznej. Ks. Marek Stolarz jeszcze przez kilka dni zostanie w Lubartowie, wkrótce pojedzie do Rzymu na studia prawnicze na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

Na ich miejsce przyjdą dwaj inni duchowni. Ks. Leszek Sałaga to kapłan z dwunastoletnim doświadczeniem, ostatnio pracował w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku. Do parafii św. Anny w Lubartowie przybędzie ks. Mateusz Golec, wyświęcony miesiąc temu.

 

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE