Reklama

Ks. Huzar: Chcę być pochowany w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Ks. Huzar: Chcę być pochowany w Lubartowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Kiedy przyszedłem tutaj 2 lipca 1982 r. nie było nic. Tu gdzie teraz jesteśmy, było pole - wspominał ksiądz Józef Huzar. Po 33 latach przeszedł na emeryturę.

W niedzielę 28 czerwca na pożegnanie odchodzącego na emeryturę księdza kanonika przyjechał biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

- Chcemy podziękować Bogu Najwyższemu, że powołał księdza Józefa do służby, a potem tobie księże Józefie, za zbudowanie od podstaw tej wspólnoty parafialnej i świątyni - mówił ksiądz biskup. - Gdy w 1982 r. został skierowany do pracy w rodzącym się ośrodku duszpasterskim, nie przypuszczał pewnie, że zostanie tu do emerytury. Pan Bóg pobłogosławił mu kiedy w niesprzyjającej koniunkturze prowadził rozmowy w sprawie ziemi pod kościół, kiedy w 1983 r. można było odprawić pasterkę. Parafia została oficjalnie erygowana przez biskupa Bolesława Pylaka w 1988 r. - mówił biskup.

- Bogu dzięki, że mnie powołał do kapłaństwa z wioski na obrzeżach Tomaszowa Lubelskiego, do której nie docierały autobusy - mówił ksiądz Józef Huzar. - Bóg zapłać księdzu biskupowi Kałwie, który wyświęcił mnie na kapłana. Największe słowa wdzięczności kieruję do księdza biskupa Mizińskiego, za jego życzliwość. Zawsze mnie wspierał. Dziś też przyjechał mimo kontuzji - mówił ksiądz.

Odchodzącego na emeryturę dziekana dekanatu lubartowskiego żegnało setki parafian oraz przedstawiciele wszystkich lubartowskich instytucji i urzędów. Od wicewojewody lubelskiego Mariana Starownika ksiądz otrzymał dyplom i medal pamiątkowy.

Pomimo odejścia na emeryturę ks. Józef Huzar pozostanie w parafii.

- Chcę być pochowany w Lubartowie - powiedział ks. Huzar.

Powitanie nowego proboszcza, księdza Piotra Stańczaka odbędzie się 12 lipca o 18

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE