Reklama

Koszty grzania podniosły ciśnienie

Opublikowano:
Autor:

Koszty grzania podniosły ciśnienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Lubartowska ciepłownia wprowadza podwyżki cen za ogrzewanie w spółdzielczych blokach i zarzuca Spółdzielni, że ta pobiera zbyt wysokie zaliczki od mieszkańców. Spółdzielnia zarzuca PEC-owi szerzenie nieprawdy. - Jestem zszokowany - grzmi Andrzej Kardasz, szef ciepłowni. - Czy ja żyję w "PEC-ostanie"?! - ripostuje Jacek Tomasiak.

Pismo do spółdzielców: podwyżka na wniosek Kardasza

W ostatnich dniach w mieście zrobiło się głośno o sprawie podwyżek opłat za ogrzewanie lokali w części budynków Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. W ubiegłym tygodniu do właścicieli mieszkań w kilkunastu blokach dotarła informacja podpisana przez Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dokument wskazuje, że prezes Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej w Lubartowie, wymieniony z imienia i nazwiska, złożył do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o podwyżkę stawki za dostarczane ciepło. W związku z pozytywną odpowiedzią na wniosek, jak przytaczają władze Spółdzielni, od 1 lutego w kilkunastu spółdzielczych blokach zwiększy się wysokość opłat z tytułu rachunków za centralne ogrzewanie.

"Średnia wysokość podwyżki wynosić będzie 8,5 proc. za mkw." - wylicza Zarząd Spółdzielni we wspomnianym piśmie.

W związku z podwyżką PEC-u, podwyższona została także zaliczka od mieszkańców pobierana przez Spółdzielnię. Do tej pory było to 2,36 zł za mkw. miesięcznie, od 1 lutego   wzrasta do  2,56 zł za mkw. miesięcznie. W przypadku gdy na koniec okresu grzewczego właściciel danego lokalu ma nadpłatę, różnica między rzeczywistymi kosztami ogrzewania a sumą wpłaconych przez niego zaliczek jest mu przez Spółdzielnię zwracana. W przeciwnym przypadku musi dopłacać.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE