Reklama

Konkurs na dyrektora Muzeum Zamoyskich

Opublikowano:
Autor:

Konkurs na dyrektora Muzeum Zamoyskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Do 8 listopada chętni mogą składać dokumenty w konkursie na dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Jako termin rozpatrzenia wniosków Zarząd Województwa Lubelskiego wskazuje 30 grudnia.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to jedna z instytucji kulturalnych podlegających marszałkowi województwa. We wrześniu ogłoszony został zamiar przeprowadzenia konkursu - według rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Remigiusza Małeckiego było to obligatoryjne. Kadencja dyrektor Anny Fic - Lazor kierującej Muzeum Zamoyskich trwa do końca roku. Na dyrektorskim stanowisku zastąpiła ona Krzysztofa Kornackiego, który kierował muzeum w Kozłówce przez 35 lat. Wygrała konkurs, do którego oprócz niej przystąpiło jeszcze sześć osób. Nominację na dyrektora uzyskała w styczniu 2015 r.

 W czasie rządów Anny Fic - Lazor Muzeum Zamoyskich uzyskało duże dofinansowanie ze środków UE - w marcu 2018 r. Urząd Marszałkowski przyznał placówce ponad 24 mln zł. Za te pieniądze przebudowywane są oficyny północna i południowa, które mają odzyskać wygląd z czasów Zamoyskich. Będą tam urządzone pomieszczenia dla turystów, atelier pracy twórczej, wystawa zdjęć zgromadzonych przez Konstantego Zamoyskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE