Reklama

Koncert uczniów z "Chopina" dla hospicjum

Opublikowano:
Autor:

Koncert uczniów z "Chopina" dla hospicjum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie włączyli się w akcję Twój Dar Serca dla Hospicjum. W ramach wydarzenia 20 marca przygotowali kiermasz ciast, a dzień później (tj. 21 marca) odbył się koncert.

- Każda zebrana złotówka stała się naszym darem serca dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W końcu Hospicjum to nie jest zwykłe miejsce smutku i umierania. Lubelskie Hospicjum to miejsce, które uczy doceniać życie, które spełnia marzenia. Każdy wykonawca swoim głosem nie tylko zatrzymał na chwilę przestrzeń, nie tylko poruszał serca, ale przede wszystkim pokazał swoją szlachetną postawę. Bo przecież nie obyło się bez trudności. Pracowaliśmy ciężko, bo tym koncertem chcieliśmy pokazać nie tylko to, że działamy, zapełnić jakoś czas naszym kolegom i koleżankom. Przede wszystkim chcieliśmy pokazać, że każdy ma prawo do życia, życia, które warto doceniać i pod żadnym pozorem nie wolno zmarnować - mówi Iwona Derecka, wolontariusz z ZS nr 2 w Lubartowie.

Szkolny Klub Wolontariusza dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję. Nad przygotowaniem koncertu czuwali Jakub Powałka i Iwona Derecka, a na scenie wystąpili: Aleksandra Mazur, Sara Cebera, Kinga Wójtowicz, Izabela Szumorek, Agata Zarzycka, Kacper Liżewski i Jakub Powałka. Piękne dekoracje przygotowały: Kamila Słomka, Klaudia Greś, Izabela Misztal, Magdalena Nowosacka, Magdalena Szymczak i Ola Kurpiewska. Koncert poprowadzili Kuba Szczepański i Maciek Sidor. Wolontariuszy pod swoje skrzydła wzięła Joanna Góźdź, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza, której dziękują za zaufanie.

Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie już od dłuższego czasu angażuje się w pomoc podopiecznym Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Od początku roku szkolnego zbierali plastikowe korki, które również pomagają spełniać marzenia dzieciaków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE