Reklama

Koncert charytatywny "Pastorałko nieś się biała" w PMDK (galeria)

Opublikowano:
Autor:

Koncert charytatywny "Pastorałko nieś się biała" w PMDK (galeria) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura To był już 18 koncert charytatywny "Pastorałko nieś się biała" w PMDK w Lubartowie. W tym roku podczas koncertu była prowadzona zbiórka na leczenie Bianki Dzięcioł.

Dzieci i młodzież z PMDK zaangażowała się w pomoc chorej dziewczynce - podczas koncertu można było nabyć na kiermaszu aniołki - zrobione ręcznie przez wychowanków pracowni plastycznej pod kierunkiem nauczycieli - pani Izabelli Dybały i Edyty Weremczuk. Oprócz tego odbywała się loteryjka fantowa, na którą swoje książki, zabawki i inne upominki przeznaczyli wychowankowie PMDK. Kiermasz aniołków i jabłek oraz loteryjkę fantową przez cały czas koncertu prowadził Samorząd Wychowanków oraz młodzież z pracowni plastycznej. Zbiórkę koordynowała pani Małgorzata Kanar, która reprezentuje Fundację "Słoneczko" i za jej pośrednictwem organizuje pomoc dla małej Bianki Dzięcioł.

Na scenie zaprezentowali się wychowankowie pracowni muzycznej PMDK, pracujący pod kierunkiem pani Grażyny Grymuzy i Anny Kozak: Ala Karwowska, Maja Kisiel, Amelka Symbor, Elenka Neszow, grupa wokalna najmłodsza , zespół „Okruszek", Kinga Granat, Maja Stawecka , Alicja Rossa, Dżesika Cebera, Hania Wierzchoń, Milenka Kozieł, zespół „Do kwadratu", Martyna Bronisz, Aleksandra Kukiełka, Dominika Małyska i Edyta Chlebiej, Młodzieżowe Studio Piosenki. Pracownię taneczną reprezentowały grupy: „Sprind Dance" (nauczyciel: Jolanta Grabowska) oraz „Motylki" i grupa baletowa początkująca (nauczyciel: Eliza Maruszak). Kamil Żebrowski, Patryk Sowa i Piotr Adamczyk - adepci sztuki aktorskiej z Teatru Trupa, przygotowani przez panią Małgorzatę Adamczyk - sprawnie poprowadzili koncert, który rozpoczęła podopieczna pani Jolanty Tomasiewicz z teatrzyku „Sznurowadło" – Aleksandra Kozak.

Wizualizacje wyświetlane na scenografii przygotowała z własnych zdjęć Zuzanna Samolej i Wiktoria Urban z Grupy Reporterskiej PMDK. Reporterki wykonywały także fotografie z koncertu (Wiktoria Urban i Klaudia Bubnowicz).

Gościnnie na scenie zaprezentowała się Męska Grupa Wokalna „Chór-townia", prowadzona od niedawna przez panią Barbarę Brzozowską.

Na loterię fanty ofiarowali wychowankowie PMDK i ich rodzice: Agnieszka Zielińska, Bożena Kobyłka, Kamil Wojciechewicz, Alicja Fil, Miłosława Weremczuk, Łukasz Gaweł, Alicja Zdunek, Patrycja Stężycka, Klaudia Bronisz, Jagoda Szczygieł, Karolina Bronisz, Nikola Patrzylas, Natalia Sierocińska, Łucja Jabłońska, Żaklin Janek, Olga Pawłowska, Karina Szczepaniak, Oliwia Szutko, Julia Caban, Zuzia Marzęda, Wiktoria Kaśnia, Kuba Kuśmirek, Weronika Woźniak, Magdalena Węgielska, Ala Zdunek, Mateusz Paśnik.

PMDK dziękuje serdecznie wszystkim zaangażowanym w koncert - wykonawcom i darczyńcom, wychowankom PMDK i ich rodzicom, Męskiej Grupie Wokalnej „Chór-townia" i pani Barbarze Brzozowskiej. PMDK dziękuje także Zespołowi Szkół nr 2 za udostępnienie sali widowiskowej.

Bianki Dzięcioł to półtoraroczna dziewczynka chora na rzadką chorobę - klątwę Ondyny, która powoduje, że przez większość doby za Biankę oddycha respirator. Rodzice dziewczynki zbierają pieniądze na operację wstawienia rozrusznika przepony, który uwolni dziewczynkę od aparatury. Bianka Dzięcioł jest podopieczną fundacji „Słoneczko", która posiada zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej na rzecz dziewczynki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE