Reklama

Koncert „Blachy” Błażkiewicza w lubartowskim liceum

Opublikowano:
Autor:

Koncert „Blachy” Błażkiewicza w lubartowskim liceum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W niepowtarzalnym  spektaklu profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. Na spotkanie z młodzieżą przyjechał mistrz perkusji Wiesław „Blacha” Błażkiewicz.

„Blacha” ukończył studia muzyczne na wydziale perkusji.  Na początku  lat osiemdziesiątych z punkową kapelą „Gzyms” wygrywał festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów „Zima z Rockiem” na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”...

Sukcesy, zwariowane tempo życia i brak czasu na refleksje przyczyniły się do szybkiego wkroczenia w świat uzależnień i jak to nazwał „Blacha” „pierwszego wyroku” - stoczenia się na dno. Jemu się udało. Wyszedł z nałogów, ale przestrzegał młodzież, że tylko niewielu się udaje.

Poprzez swoją wirtuozowskie popisy perkusyjne stworzył niezwykły nastrój spotkania. Muzyk zachęcał uczniów do rozwijania pasji, talentów i zainteresowań, gdyż to właśnie one są sposobem na nudę i skutecznym sposobem na niesięganie po środki uzależniające.

Program sfinansowany został z fundusz MKRPAiN, a do II LO zaprosiła muzyka pani pedagog Agnieszka Budzyńska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE