Reklama

Kolędnicy z ZS 2

Opublikowano:
Autor:

Kolędnicy z ZS 2 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Kolędowanie jest staropolskim zwyczajem mającym na celu głoszenie wszem i wobec dobrej nowiny o narodzeniu Pana. W poniedziałkowe (21 grudnia 2015 r.) przedpołudnie w centrum i w wielu  instytucjach Lubartowa można było usłyszeć kolędy i pastorałki, które radośnie odśpiewywał barwny korowód przebierańców.

Tradycyjnie już, wzorem lat ubiegłych, kolędnicy wyruszyli „w świat” z murów Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Chopina, aby weselić się wraz z mieszkańcami naszego miasta.

Uczniowie kultywowali tę wspaniałą tradycję pod opieką nauczycieli, którzy również wcielili się w postacie bożonarodzeniowe. W gronie kolędników można było dostrzec postacie z szopek świątecznych, które odgrywały scenki związane z narodzinami Dzieciątka. Był straszny Belzebub, którego bały się dzieci w szkole podstawowej, mały aniołek o prześlicznej twarzyczce, stary dziad- pastuch z długą, białą brodą, czy wreszcie Józef, Maryja i Dziecię Jezus skulone w „zimnym żłóbeczku” i wiele innych ciekawych „figur”.

W rytm pastorałki „Świeć gwiazdeczko” kolędnicy składali życzenia napotkanym przechodniom oraz odwiedzili pracowników Starostwa Powiatowego, gdzie życzenia przyjął pan starosta Fryderyk Puła, Straży Pożarnej, Policji, PMDK, lubartowskich szkół i zaprzyjaźnionych zakładów pracy. Wszędzie życzono sobie nawzajem spokojnych Świąt oraz dalszej owocnej współpracy społeczności ZS nr 2 z urzędami, instytucjami i mieszkańcami Lubartowa i okolic.

Świeć gwiazdeczko wszystkim mieszkańcom Powiatu Lubartowskiego!!!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE