Reklama

„Kochany Panie Ludwiku"

Opublikowano:
Autor:

„Kochany Panie Ludwiku" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza 10 kwietnia  2019 r. o godz. 18.00   na monodram pt. „Kochany Panie Ludwiku" w wykonaniu Kamila Żebrowskiego w reżyserii pani Jolanty Tomasiewicz.

Prezentacji utalentowanego aktora Teatru Trupa z PMDK towarzyszyć będzie wystawa i spotkanie poświęcone – tak, jak i monodram – słynnemu polskiemu  aktorowi i reżyserowi  Ludwikowi Sempolińskiemu.  Na wystawie obejrzeć będzie można zdjęcia i dokumenty barwnie opisujące życie bohatera wystawy, a na honorowym miejscu umieszczony zostanie cylinder – autentyczny, przedwojenny, należący do Ludwika Sempolińskiego. Wszystkie eksponaty trafiły na wystawę ze zbiorów pana Macieja Rysaka i jego rodziny.

Kamil Żebrowski  niedawno został uznany najlepszym aktorem Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu przez jury profesjonalne (aktorka Marta Nieradkiewicz oraz  reżyserzy Tomasz Wasilewski i Jerzy Rochowiak), jury młodzieżowe i jury Rady Miasta Młodych. Lubartowianin występował w konkursie z monodramem „Kochany panie Ludwiku", który do tej pory nie miał premiery w Lubartowie, nadchodzi zatem pierwsza okazja do podziwiania utalentowanego podopiecznego pani Tomasiewicz na rodzimej scenie sali teatralnej "Międzyziemie" w PMDK.

 

Kamil Żebrowski jest aktorem Teatru Trupa od 6 lat. Zadebiutował w spektaklu "Zimowy pogrzeb", a w kolejnych - "Męczeństwo Piotra Oheya" i "Big Touches" zagrał główne role. Monodramem "Kochany Panie Ludwiku" Kamil - jako tegoroczny maturzysta - kończy swoją karierę w PMDK, ale też - mamy nadzieję - rozpoczyna karierę artystyczną, kandydując na Wydział Aktorski PWST.

 

Wstęp wolny.

 

https://culture.pl/pl/tworca/ludwik-sempolinski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE