Reklama

Klasy czwarte SP3 na spotkaniu z ilustratorką książek

Opublikowano:
Autor:

Klasy czwarte SP3 na spotkaniu z ilustratorką książek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Na czym polega praca ilustratora książek, jakich technik plastycznych używa, jak długo powstaje jeden rysunek, a ile trwa proces ilustrowania całej książki? W tajniki zawodu ilustratora książek dla dzieci wprowadziła uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie Izabela Madeja, która przyjechała do naszej szkoły na zaproszenie Ewy Abramek, nauczyciela bibliotekarza.

To niezwykłe spotkanie odbyło się 6 lutego 2020 roku w czytelni biblioteki szkolnej. Pani Izabela Madeja współpracuje z wieloma wydawnictwami książek (m.in.: Akapit Press, Zielona Sowa), do chwili obecnej zilustrowała ok. 30 książek dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Mogliśmy podziwiać piękne i kolorowe ilustracje do książek o różnej tematyce. Pani Iza pokazała nam też szkicownik ze swoimi pomysłami, w którym wszystkie ilustracje wykonane były… czarnym długopisem, jej ulubionym środkiem graficznym. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że ilustrowanie książek, to dość długi proces. Najpierw ilustrator otrzymuje od wydawcy scenariusz książki, który musi przeczytać, potem wymyśla swoją wizję i w końcu ilustruje. Pani Iza Madeja w swojej pracy ilustratora używa tabletu graficznego. Każdą ilustrację rozpoczyna od narysowania konturów, wybiera jej najwłaściwszą wersję i na końcu koloruje.

Druga godzina spotkania z panią Madeją upłynęła na warsztatach plastycznych. Każdy czwartoklasista wykonał swoją wizję postaci, która miała wykazywać cechy fantastyczne. Powstało tu wiele bardzo dziwnych i naprawdę fantastycznych ilustracji. Pani Iza nie tylko oceniła je swoim profesjonalnym okiem, ale też obejrzała przyniesione z domu rysunki kilku uczniów, którzy chcieli poznać jej opinię o swojej twórczości. Klasa IVb zaprezentowała też naszemu gościowi swoje komiksy, które powstały w ostatnim czasie.

Spotkanie z panią Izabelą Madeją, osobą zajmującą się na co dzień książką, odbywało się w bardzo sympatycznej atmosferze i sądząc po reakcjach dzieci, było bardzo interesujące.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE