Reklama

Kandydatura Zwolińskiego do zarządu ZKGZL

Opublikowano:
Autor:

Kandydatura Zwolińskiego do zarządu ZKGZL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa zgłosił jako kandydata do zarządu Jacka Tomasiaka. Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów zgłosił kontrkandydata - Jerzego Zwolińskiego, byłego burmistrza Lubartowa.

Według statutu Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej zarząd składa się z sześciu osób. Na zgromadzeniu pod koniec grudnia wybrano pięciu członków - Krzysztofa Paśnika, Józefa Gruszczyka, burmistrza Ostrowa Lubelskiego, zastępcę wójta gminy Lubartów Dariusza Trąbkę, wójta gminy Ostrówek Tomasza Piecaka i wójta gminy Serniki Pawła Woźniaka. Kandydatem na szóstego członka zarządu był wtedy Jacek Tomasiak, ale nie został wybrany. Dostał tylko 4 głosy za i 8 przeciw. Choć głosowanie było tajne wszystko wskazuje, że przeciwko Tomasiakowi zagłosowali wszyscy przedstawiciele pod lubartowskich gmin, a 4 głosy "za" pochodziły od reprezentantów Lubartowa. 

Na dzisiejszym zgromadzeniu znalazł się punkt dotyczący wyboru członka zarządu. Krzysztof Paśnik zgłosił kandydaturę Jacka Tomasiaka.

- Miasto powinno mieć swojego drugiego przedstawiciela w związku - argumentował. Krzysztof Kopyść, wójt gminy Lubartów, zgadzając się z tą argumentacją, zgłosił kandydaturę byłego burmistrza Lubartowa, Jerzego Zwolińskiego. - Był założycielem tego związku - powiedział. Jerzy Zwoliński podpisał zgodę na kandydowanie do zarządu, którą przedstawiono na zgromadzeniu.

- Gminy ościenne starają się decydować za Lubartów - powiedział Tomasiak. Według niego Zwoliński  nie jest kandydatem Lubartowa, ponieważ mieszkańcy miasta swego czasu w wyborach wyrazili wolę, żeby nie był on już burmistrzem, negatywnie oceniali jego propozycje rozwiązania problemu gospodarki odpadami.

- Nie wyrażam zgody na kandydowanie, nie róbmy fikcji. Nie mam zamiaru otrzymać trzech głosów i dziewięciu przeciw - powiedział Tomasiak. Krzysztof Paśnik, jako przewodniczący zarządu ZKGZL poparł argumentację Tomasiaka i wycofał projekt uchwały z porządku obrad.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE