Reklama

Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Lubartowskiej

Opublikowano:
Autor:

Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Lubartowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Najlepsi z najlepszych. Z NICH czytelnicy wyłonią laureatów plebiscytów Człowieka Roku 2018

Szukamy ludzi mądrych, nietuzinkowych, odważnych, wskażcie ich. Warto ich docenić - to może pobudzić naśladowców. Nasi czytelnicy będą wybierać Ludzi Roku 2018 z powiatu: bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, parczewskiego, puławskiego, radzyńskiego oraz Ziemi Międzyrzeckiej.

 W większości powiatów, w których ukazują się nasze Tygodniki, to już szósta edycja plebiscytów. Tam, gdzie nasze gazety zaczęły się ukazywać później - plebiscyty są nieco młodsze.

Wyłaniając finałowe listy, korzystaliśmy z podpowiedzi i sygnałów czytelników. Tam, gdzie zgłoszenia były oficjalne - zaznaczyliśmy to w opisie kandydatów.

W tej edycji wielu kandydatów związanych jest z samorządem. To efekt ubiegłorocznych wyborów, podczas których odnieśli spektakularne sukcesy.

 

O zwycięstwie zdecyduje suma głosów oddanych za pomocą publikowanych w naszym tygodniku kuponów oraz głosów SMS.

 

Aby oddać głos na wybranego Kandydata, należy wysłać SMS pod numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata (koszt SMS: 2,46 zł z VAT) lub dostarczyć do naszej redakcji (adres w stopce redakcyjnej) wypełniony kupon.

 

Głosowanie trwa do czwartku, 28 lutego 2019 r. do godz. 23.59. O zaliczeniu głosów z kuponów decyduje data ich faktycznego wpłynięcia do siedziby redakcji w regulaminowym terminie.

 

Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Lubartowskiej:

 

Krystyna Hoduń

SMS o treści wsp.lubartow.1 pod numer 72051

Śpiewaczka ludowa z Rozkopaczewa, w gminie Ostów Lubelski. Od ponad 40 lat kieruje zespołem śpiewaczym Rozkopaczewianki, w którym występuje od początku istnienia grupy w 1964 roku. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie muzyki ludowej, w tym nagrody Baszty w kategorii solistka na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym 2017. Zgłoszona przez Iwonę Drozd.

 

Jan Karpiński

SMS o treści wsp.lubartow.2 pod numer 72051

Muzyk, działacz społeczny z gm. Michów, założyciel i dyrygent chóru "NADZIEJA", który od roku kultywuje tradycje śpiewacze, integruje lokalną społeczność i uświetnia uroczystości kulturalne. Chór otrzymał "Dyplom uznania" od Wojewody Lubelskiego. Uczestnicy chóru określają swego mentora "sercem i dobrym duchem zespołu".

 

Janusz Kobyłka

SMS o treści wsp.lubartow.3 pod numer 72051

Członek Klubu Aktywnych Art Fit, uczestnik zawodów nordic walking. Postanowił wesprzeć leczenie dwuletniej Bianki Dzięcioł chorej na tzw. klątwę Ondyny. Wyruszył w rajd rowerowy dookoła Polski, w odwiedzanych miejscowościach zostawiając informacje na temat Bianki i jej leczenia. Na konto dziewczynki wpływały pieniądze od osób, które dowiedziały się o niej od Janusza Kobyłki. Przejechał ponad 3700 kilometrów.

 

Konrad Lisek

SMS o treści wsp.lubartow.4 pod numer 72051

Animator kultury, pasjonat gier planszowych, twórca imprez, a także twórca internetowego kanału YouTube o grach "Od Gracza dla Graczy" i komentator sportowy. Przez wiele lat związany z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury jako opiekun Klubu Fantastyki Zielony Smok. Jest również pomysłodawcą Fantastyki na Sportowo. Przez wiele lat organizował Rock Alert Festiwal, a także stworzył Queen Tribute. Zgłaszający: Maciej Bryła.

 

Łukasz Mierzejewski

SMS o treści wsp.lubartow.5 pod numer 72051

Trener Lewartu Lubartów znakomicie prowadzi drużynę w tym sezonie. Biało-niebiescy na półmetku rozgrywek zajmują drugie miejsce. Dla 36-latka to pierwsza praca szkoleniowa. Do tej pory biegał po boiskach Ekstraklasy w barwach: Legii Warszawa, Górnika Łęczna, Cracovii Kraków, Zagłębia Lubin czy Widzewa Łódź.

 

Krzysztof Paśnik

SMS o treści wsp.lubartow.6 pod numer 72051

Zwycięzca w jesiennych wyborach na burmistrza Lubartowa. Po ośmiu latach zastąpił na tym stanowisku Janusza Bodziackiego. Zdobył 4747 głosów (51,75 proc.) w drugiej turze. Wybrany został także na radnego z listy KWW Wspólny Lubartów, ale zrezygnował z mandatu po wyborze na burmistrza. Pracował w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, był członkiem rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.

 

Janusz Pożak

SMS o treści wsp.lubartow.7 pod numer 72051

Janusz Pożak to były świetny kolarz, a obecnie działacz społeczny. Radny Rady Powiatu w Lubartowie, który w tych wyborach uzyskał rekordowy wynik - 1,8 tys. głosów. To organizator znanego w całym kraju oraz poza granicami Święta Roweru, w którym uczestniczą tysiące rowerzystów. - W ten sposób jest promowany nasz powiat i miasto - piszą zgłaszający w liście do Wspólnoty pracownicy stacji paliw PKN ORLEN w Michowie z Antonim Bielskim, radnym powiatowym, Człowiekiem Roku Ziemi Lubartowskiej 2017.

 

Paweł Szczotka

SMS o treści wsp.lubartow.8 pod numer 72051

Na co dzień pracuje na stanowisku nauczyciela w Szkole Podstawowej w Kocku. Jednocześnie jest też radnym Rady Gminy w Jeziorzanach. Nie obawia się zabierać głosu w ważnych dla gminy tematach. Jest współorganizatorem dożynek gminnych. Oprócz tego jest prezesem prężnie działającego stowarzyszenia Razem Dla Krępy. W ubiegłym roku stowarzyszenie pozyskało prawie 80 tys. zł dotacji na budowę miejsca spotkań we wsi Krępa, co już udało się zrealizować.

 

Dawid Tarnowski

SMS o treści wsp.lubartow.9 pod numer 72051

Wójt gminy Firlej. Zdecydowanie pokonał w pierwszej turze wyborów dotychczasowego wieloletniego włodarza gminy, zdobywając 1662 głosy - dwukrotnie więcej niż poprzednik. Dawid Tarnowski dał się poznać w gminie jako społecznik, działał w Stowarzyszeniu ToMyRazem. Był koordynatorem akcji Podwórko Nivea - w gminie Firlej powstały dwa takie podwórka.

 

Ewa Zybała

SMS o treści wsp.lubartow.10 pod numer 72051

Szefowa powiatowych struktur PiS. Po zwycięstwie PiS w wyborach samorządowych została starostą lubartowskim. Po ponad 20 latach PiS odniósł spektakularny sukces i odsunął od władzy w powiecie PSL uzyskując większość, bo 11 mandatów. Na szczeblu lokalnym zawarła koalicję - Koalicja Obywatelska, która walczy z PiS na szczeblu centralnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE