Reklama

Kamil Żebrowski zagrał na pożegnanie z PMDK

Opublikowano:
Autor:

Kamil Żebrowski zagrał na pożegnanie z PMDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Kamil Żebrowski, aktor Teatru Trupa z PMDK, 29 maja 2019 r. zagrał monodram "Kochany Panie Ludwiku" w reżyserii Jolanty Tomasiewicz na deskach szkolnej sceny ZS nr 2.

Spotkanie Kamila ze szkolnymi przyjaciółmi stało się także symbolicznym zakończeniem edukacji w PMDK tego utalentowanego młodego aktora. Słów podziękowania swojemu wychowankowi nie szczędziła instruktorka Trupy, pani Jolanta Tomasiewicz, a Kamil nie pozostawał dłużny w wyrażaniu swojej wdzięczności za siedmioletnią współpracę w Teatrze Trupa. Po monodramie widzowie mieli okazję przyjrzeć się wystawie "Kochany Panie Ludwiku", poświęconej - jak i monodram Kamila Żebrowskiego - wybitnemu aktorowi polskiemu XX w. - Ludwikowi Sempolińskiemu, którego rodzina przekazała PMDK eksponaty na wystawę (otwartą w PMDK 10.04.2019 r. ). Z potomkami Sempolińskiego łączą Kamila więzy rodzinne, a wystawa i monodram były jego inicjatywą. Podobna dojrzałość, aktywność, ale i konsekwencja w poszukiwaniu artystycznej i osobistej tożsamości zdarza się rzadko u młodych artystów, dlatego warto tę postawę dawać za przykład. Z całego serca życzymy Kamilowi powodzenia na zbliżających się egzaminach do Akademii Teatralnej, ale także - wiele szczęścia, radości i pasji na drodze dalszej edukacji i w życiu osobistym.
Kamil Żebrowski zadebiutował w Teatrze Trupa w spektaklu "Zimowy pogrzeb", a w kolejnych - "Męczeństwo Piotra Oheya" i "Big Touches" zagrał główne role. Monodramem "Kochany Panie Ludwiku" Kamil - jako tegoroczny maturzysta - zakończył swoją karierę w PMDK, Spektakl poświęcony Ludwikowi Sempolińskiemu w reżyserii Jolanty Tomasiewicz okazał się dla młodego aktora największym sukcesem: Kamil zdobył dzięki tej roli trzy nagrody dla najlepszego aktora na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu oraz I nagrodę na 42. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

Urszula Bednarczyk

fot. Dominika Trykacz

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE