Reklama

Jerzy Buzek w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Jerzy Buzek w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Europoseł, były premier, profesor Jerzy Buzek gościł w Lubartowie 19 września.

Wizyta Jerzego Buzka była połączona z prezentacją kandydatów Koalicji Obywatelskiej na burmistrza, do sejmiku wojewódzkiego, Rady Miasta i Rady Powiatu. Wraz z byłym premierem przyjechał poseł Włodzimierz Karpiński.

Jerzy Buzek odpowiadał na zadawane przez Andrzeja Zielińskiego z PO pytania dotyczące funkcjonowania samorządu.

- Nasze ustawy samorządowe są uznawane za wzorzec w Europie - mówił profesor. Według profesora decentralizacja władzy w Polsce się cofa. Jako przykład podawał zmniejszenie środków na ochronę środowiska, które dostają samorządy.

- Siedząc po 8 - 9 godzin na sesjach Rady Miasta tracimy czas na miałkie spory - mówił kandydat na burmistrza Jakub Wróblewski. Krytykował wykonanie budżetu obywatelskiego przez władze miasta.

- Budżet obywatelski mamy, ale nie funkcjonuje z powodu niezrozumienia jego istoty - mówił. Poruszono też kwestię seniorów.

- Jeżeli spojrzymy na seniorów nie jako problem, ale zasób, to dlaczego ich nie wykorzystać? - mówił Jakub Wróblewski. Starsze osoby to duża grupa mieszkańców miasta, która ma duże doświadczenie życiowe i dużo wolnego czasu, może być wykorzystana np. jako opiekunowie dzieci w świetlicach.

W czasie spotkania zaprezentowano kandydatów Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE