Reklama

Jan Adamek z II LO najlepszy w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Jan Adamek z II LO najlepszy w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Jan Adamek z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie został laureatem tegorocznej edycji X Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, zajmując I miejsce w kraju!

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego odbył się 15 marca 2019 w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Do tych prestiżowych matematycznych potyczek zakwalifikowało się 89 uczniów z 60 szkół z całej Polski. II LO im. P. Firleja w Lubartowie reprezentowało dwoje uczniów: Magdalena Skrzypiec i Jan Adamek z klasy III a, którzy pracowali pod opieką Ewy Biernackiej.
    Zwyciężając w konkursie, Janek zapewnił sobie miejsce na wybranym przez siebie kierunku cywilnym WAT. Uczeń otrzymał także promesę bezpłatnego zakwaterowania w domu studenckim na pierwszym roku akademickim, stypendium naukowe w pierwszym semestrze studiów oraz cenne nagrody rzeczowe.
    Organizatorami X Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego były Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki oraz Dział Spraw Studenckich WAT. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.
    Rektor-komendant wręczając puchary i nagrody zwycięzcom, pogratulował wszystkim uczestnikom, jak również ich nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich uczniów do konkursu. „Samo to, że tu jesteście, świadczy o tym, że jesteście najlepsi w swoich środowiskach, odważni, by stawiać czoła trudnościom. Właśnie takich osób poszukuje Wojskowa Akademia Techniczna” – powiedział gen. Szczurek.
    Uczniowie II LO po raz drugi mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dzięki umowie patronackiej zawartej pomiędzy II LO a WAT. Warto podkreślić, że licealiści z tej lubartowskiej placówki dwukrotnie zajęli wysokie lokaty i zdobyli cenne nagrody, dlatego liczymy na to, że w kolejnych latach szkoła również będzie mogła pochwalić się laureatami tego konkursu.

Gratulujemy Jankowi ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE