Reklama

„Internet może być piątą Ewangelią”

Opublikowano:
Autor:

„Internet może być piątą Ewangelią” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pierwszy w Polsce portal społecznościowy dla katolików TwojaParafia.pl powstał trochę ponad rok temu - 17 maja 2014 r., a już na portalu i profilu facebook ma łącznie ponad 20 tysięcy użytkowników i z każdym dniem ta liczba rośnie.

Portal nieprzypadkowo powstał w roku kanonizacji Papieża Polaka i jest dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II z myślą o zaangażowaniu w dzieło szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. Pomysłodawcami tej inicjatywy są katolicy, w tym absolwenci KUL-u, przy wsparciu Lubelskiej Rady Zakonu Rycerzy Kolumba.

 

- Otrzymaliśmy błogosławieństwo m.in. od Jego Eminencji Kardynała Dziwisza, Kardynała Nycza, Jego Ekscelencji: Abp Budzika, Abp Stanisława Gądeckiego, Abp Wacława Depo, Bp Mariana Rojka i wielu innych biskupów, a także Jego Świątobliwości Papieża Franciszka – mówi Olga Bartoszewicz, koordynator portalu.

 

- Chcieliśmy wyjść naprzeciw społeczności katolickiej, stworzyć miejsce w sieci, dzięki któremu ludzie wierzący czy też poszukujący wiary będą mogli komunikować się ze sobą, zawierać nowe znajomości, wymieniać się doświadczeniami i informacjami lub po prostu wzajemnie się wspierać - dodaje.

Dzięki TwojejParafii.pl, użytkownicy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności bliskiej sobie religijnie, ideowo i kulturowo, w życiu parafii, grup społecznych i religijnych, wydarzeniach oraz dyskusjach.

Portal pozwala na organizowanie i promocję zarówno wydarzeń katolickich, jak i świeckich. Użytkownicy tworzą swoje grupy, zakładają blogi, a dzięki nowo powstałemu forum mogą wymieniać swoje poglądy na różne tematy.

To portal bezpłatny, a dzięki możliwości logowania przez Facebook’a i Twitter’a rejestracja  zajmuje dosłownie kilka sekund. Jest też możliwość standardowej rejestracji poprzez wpisanie imienia i nazwiska oraz e-mail’a, na który przychodzi link aktywacyjny – ta forma rejestracji przebiega równie szybko  i sprawnie.

 

- Wierzymy w to, że Internet może być piątą Ewangelią, tylko trzeba go dobrze zagospodarować, a TwojaParafia.pl stara się to codziennie robić realizując słowa Ojca Świętego - tłumaczy Olga Bartoszewicz.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE