Reklama

II miejsce w Polsce dla Karmelki z Gimnazjum nr 2

Opublikowano:
Autor:

II miejsce w Polsce dla Karmelki z Gimnazjum nr 2 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wielkim sukcesem zakończył się dwudniowy udział delegacji Spółdzielni Uczniowskiej "Karmelka" w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich w Krakowie. Karolina Borówka, Justyna Cieniuch, Klaudia Stanio oraz opiekun szkolnej spółdzielni – Małgorzata Wysoczyńska odebrały nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie Na najlepszą Spółdzielnię Uczniowską w kraju o Puchar Krajowej Rady Spółdzielczej.

Do konkursu, któremu patronował Minister Edukacji Narodowej, przystąpiło 246 spółdzielni uczniowskich, z czego do oceny na szczeblu centralnym zakwalifikowało się 15. Laureatom wręczono puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Podczas obrad Sejmiku ogłoszono również wyniki drugiego konkursu Zdrowa przyroda – Zdrowa żywność – Zdrowy człowiek, w którym nasza Spółdzielnia także została zauważona i otrzymała wyróżnienie.

„Karmelka” z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie uczestniczyła w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich, odbywającym się w dniach 20-21 listopada 2015 roku, na zaproszenie Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej. Otwarcia obrad Sejmiku dokonała Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej – Anna Bulka, która powitała liczną grupę działaczy spółdzielczości uczniowskiej oraz członków najlepszych w kraju spółdzielni. W uroczystych obradach uczestniczyli także:

  • Aleksander Skalbmierski – przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Spółdzielczości Uczniowskiej,
  • Genowefa Zapasek – dyrektor Delegatury Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy w Krakowie,
  • Jan Czesak – przewodniczącego Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz przedstawiciele krakowskiego Kuratorium Oświaty, prasa spółdzielcza i przedstawiciele spółdzielni wspierających działalność spółdzielczości uczniowskiej.
Dodatkowym wyróżnieniem honorowym dla Karoliny Borówki i Justyny Cieniuch było zasiadanie w Prezydium Sejmiku i prowadzenie obrad pod przewodnictwem pani Anny Bulki. Po przedstawieniu programu nasze delegatki odczytały listy adresowane do uczestników Sejmiku, od Piotra Huziora – pełnomocnika Krajowej Rady Spółdzielczej na województwo małopolskie i Jerzego Rybickiego – prezesa Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców "Społem", którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w obradach.

Zgromadzeni w auli Spółdzielczego Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego OPTIMA, wysłuchali referatu nt. 115 lat spółdzielczości uczniowskiej w Polsce, który wygłosił członek Zarządu FRSU Bronisław Bieś. Następnie swoją działalność zaprezentowały spółdzielnie uczniowskie z województwa małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnych nastąpiło wręczenie odznaczeń spółdzielczych i wyróżnień.

Na zakończenie Sejmiku, zaprezentowaliśmy film z uroczystego otwarcia nowego sklepiku szkolnego połączonego z obchodami 115-lecia spółdzielczości uczniowskiej w Polsce. Gościliśmy wówczas prezesa Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy Janusza Paszkowskiego i Annę Bulkę prezesa Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej. Za ten pokaz otrzymaliśmy gromkie brawa oraz mnóstwo pochwał, ponieważ nasz nowy sklepik wzbudzał ogromne zainteresowanie.

Dodatkową nagrodą dla naszej grupy była wycieczka po Krakowie. Zwiedziłyśmy „Miasto królów” i pieszo, i melexem, docierając w nieznane nam dotąd miejsca, dowiadując się wielu ciekawych historii oraz informacji „z pierwszej ręki”. Zjadłyśmy przepyszny obiad w restauracji „U babci Maliny” i zrobiłyśmy zakupy w galerii krakowskiej. Z Krakowa wróciłyśmy szczęśliwe i pełne zapału do dalszej pracy.

Spółdzielnia Uczniowska „Karmelka” z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie serdecznie dziękuje Społem Lubartów i Bankowi Spółdzielczemu w Lubartowie, a szczególnie prezesom: Grzegorzowi Poznańskiemu i Władysławowi Mikucewiczowi, którzy wierzyli w nas i wspierali nasze przedsięwzięcia, przyczyniając się do tego sukcesu.

Ogromne podziękowania kierujemy też pod adresem Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Pana Sławomira Zdunka, dzięki któremu nasza Spółdzielnia tak prężnie się rozwija, a uczniowie mają możliwość uczestnictwa w bogatym programie oferowanym przez Spółdzielnię.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE