II LO w Lubartowie współpracuje z Instytutem Filologii Polskiej UMCS już od 2008 roku. 22 marca uczniowie II LO, jako Szkoły Partnerskiej, uczestniczyli w warsztatach "Seba i Janusz – o imionach bohaterów memów", przeprowadzonych przez dra hab. Adama Siwca, a następnie w zajęciach dr hab. Izabeli Domaciuk-Czarny, która analizie poddała język tekstów gier komputerowych. Na zakończenie chętni trzecioklasiści wysłuchali wykładu prof. dra hab. Dariusza Chemperka i dr hab. Małgorzaty Latoch-Zielińskiej, którzy omawiali wybrane teksty kultury, koncentrując się na ich wartościach i proponując nowoczesne sposoby interpretacyjne. Dla Szkół Partnerskich zostały także przygotowane ciekawe gry i zabawy polonistyczne.
W trakcie pobytu młodzież miała możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną poszczególnych kierunków Wydziału Humanistycznego i centrów językowych, uczniowie byli informowani o zasadach rekrutacji, możliwości odbywania części studiów za granicą i uczestniczenia w wymianach studenckich, zostali wtajemniczeni w działalność kół naukowych oraz Samorządu Studentów. Cały Wydział Humanistyczny zapełnił się studentami i pracownikami naukowymi, z którymi uczniowie II LO mieli okazję porozmawiać na temat interesujących ich kierunków studiów.
Wyjazd na UMCS pokazał, jak wiele może zaoferować przyszłym studentom państwowa wyższa uczelnia. Ponadto uzmysłowił, że studia humanistyczne otwierają bardzo wiele możliwości, a studiowanie to nie tylko zdobywanie wykształcenia, ale rozwijanie swoich zainteresowań i nabywanie atrakcyjnych doświadczeń.
Maturzyści odwiedzili UMCS pod opieką wychowawczyni Agnieszki Opolskiej oraz pani Bożeny Błonki.
II LO na spotkaniu Szkół Partnerskich UMCS
Opublikowano:
Autor: IILO
Przeczytaj również:
Kultura 22 marca uczniowie klasy III c z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uczestniczyli w Dniu Otwartych Drzwi, zorganizowanym przez Wydział Humanistyczny UMCS w Lublinie. Głównym celem wizyty tegorocznych maturzystów był udział w zajęciach i wykładach przygotowanych dla Szkół Partnerskich Instytutu Filologii Polskiej UMCS.
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE