Reklama

Hołd dla bohaterów w stulecie niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Hołd dla bohaterów w stulecie niepodległości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Odsłonięcie na Lubartowskim Ośrodku Kultury tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci lubartowian poległych w czasie I wojny światowej i wojny polsko - bolszewickiej było kulminacyjnym momentem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Lubartowie rozpoczęto już w piątek 9 listopada. Przed klasztorem oo. Kapucynów złożone zostały kwiaty pod tablicą ku czci marszałka Józefa Piłsudskiego. Potem uczestnicy uroczystości przenieśli się na cmentarz parafialny. Tam złożono kwiaty w miejscach pamięci powstańców z 1831 r i 1863 r. i żołnierzy I i II wojny światowej.

W niedzielę 11 listopada mszę świętą z okazji 11 listopada odprawiono w bazylice św. Anny. Na budynku Lubartowskiego Ośrodka Kultury odsłonięto tablicę z tekstem: "Pamięci mieszkańców Lubartowa walczących o niepodległość Ojczyzny w latach zaborów, I wojny światowej oraz wojny polsko - bolszewickiej, budujących suwerenną Rzeczpospolitą. W setną rocznicę odzyskania niepodległości, społeczeństwo miasta Lubartowa".

W LOK odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów II LO, harcerze zorganizowali grę terenową, a na placu prze ratuszem w turnieju z okazji setnej rocznicy niepodległości zmierzyli się szachiści.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE