Reklama

Herbert tym razem w towarzystwie Miłosza

Opublikowano:
Autor:

Herbert tym razem w towarzystwie Miłosza - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Dialog dwóch mistrzów – tak brzmiało hasło XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta, który odbył się 20 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.

 

Ta, ciesząca się niesłabnącą popularnością, artystyczna  rywalizacja  przyciągnęła 24 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu lubartowskiego. W tym roku recytatorzy mieli przygotować dwa utwory: jeden – Zbigniewa Herberta, drugi zaś – Czesława Miłosza. Tych dwóch wielkich poetów łączyła szorstka przyjaźń, jednak potrafili ze sobą rozmawiać. W ich twórczości można znaleźć wspólne tematy podejmowane w bardzo oryginalny sposób.

 

                Początek zmagań uświetniony został zatem inscenizacją dwóch dzieł: „U wrót doliny” Zbigniewa Herberta oraz „Piosenka o końcu świata” Czesława Miłosza. Ta krótka forma teatralna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła dialog dwóch mistrzów kontynuowany przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

                Jury konkursu przyznało łącznie sześć nagród  w dwóch kategoriach jednocześnie akcentując, że poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wyrównany. Gorąco dziękujemy członkom Jury za  ocenę artystyczną recytacji.

 

Dziękujemy uczestnikom konkursu i ich opiekunom za liczne przybycie. Jest to dowód na to, że poezja jest popularna wśród młodych ludzi, a co najważniejsze jest na nowo odkrywana. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE