Reklama

Gospodynie z Woli Skromowskiej wystawiły przedstawienie

Opublikowano:
Autor:

Gospodynie z Woli Skromowskiej wystawiły przedstawienie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Spotkania w kawiarni Caffe u Jana i utyskiwania na płeć przeciwną to akcja widowiska, przygotowanego przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Woli Skromowskiej.

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Woli Skromowskiej od września tego roku realizuje projekt "Kuźnica przyszłości, alert dla przeszłości" dofinansowany z rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 wspierany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Jednym z przedsięwzięć tego projektu było przygotowanie widowiska teatralnego pod przewrotnym tytułem Caffe u Jana czyli Piernikalia w wykonaniu mieszkańców i sympatyków Woli Skromowskiej oraz okolicznych miejscowości. Finał odbył się 14 grudnia 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Woli Skromowskiej podczas konferencji podsumowującej działania w ramach projektu.

Widowisko odniosło niesamowity sukces. Liczna widownia jak i sami aktorzy byli zachwyceni tym, co działo się na scenie świetlicy. Przygotowania do spektaklu trwały ponad 6 tygodni. Był to czas wytężonej pracy zarówno dla osób biorących udział w przedsięwzięciu jak i samej pani reżyser Edyty Dobosz – Maciuk. W piątek przed premierą wszystko było dopięte na ostatni guzik, zarówno umiejętności aktorskie jak i scenografia prezentowały się na wysokim poziomie.

Finał odbył się 14 grudnia o godz. 18.00. Oczywiście nie obyło się nieco wcześniej bez próby generalnej. Po niej aktorzy już w spokoju oczekiwali na występ główny. Każdy miał na sobie niebanalny kostium. Kobiety w eleganckich, lśniących sukniach, kapeluszach, bogatej biżuterii prezentowały się nadzwyczaj wytwornie. Ozdoby we włosach, wyraziste makijaże, ich energia i potrzeba zabawy dawały wrażenie, iż czas cofnął się do szalonych lat dwudziestych XX wieku. Swoboda rozmów, współczesne tematy i potrzeby, główne w sferze męsko-damskiej, uzmysławiały, że to jednak współczesne nam niewiasty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE