Reklama

Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju - dziesiąta w rankingu najlepszych bibliotek w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju - dziesiąta w rankingu najlepszych bibliotek w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Instytut Książki i „Rzeczpospolita” już po raz piąty nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.

19 listopada podczas gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderzy każdego z województw. Odebrali oni dyplomy z rąk organizatorów Rankingu - Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki i Ewy Usowicz, zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”.

Z Województwa lubelskiego do najlepszej dziesiątki zakwalifikowały się dwie biblioteki z Włodawy oraz Firleja. Nagrody dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju odebrali Wójt Gminy Firlej Sławomir Cieszko oraz Dyrektor GBP w Firleju Beata Moczarska. Większość bibliotek, które znalazły się wysoko

w Rankingu, niezwykle aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne, głównie z Programu Biblioteka+, i przy wsparciu ze strony swoich samorządów, inwestuje w infrastrukturę.

Warto podkreślić, że organizatorzy przygotowując ranking, rozesłali ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców. Z blisko 800 zgłoszeń placówek z całej Polski, biblioteka w Firleju zajęła miejsce dziesiąte.

W tworzeniu Rankingu brano pod uwagę m.in. działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości i wydatki samorządu na utrzymanie placówki. Gminna Biblioteka Publiczna w Firleju zanotowała awans o 27 miejsc w porównaniu do Rankingu z 2014 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE