Reklama

Gimnazjaliści z „Dwójki” na węgierskich wakacjach

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści z „Dwójki” na węgierskich wakacjach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 13 lipca br., na 10-dniową wycieczkę na Węgry wyjechała młodzież z Polski. W tym samym czasie grupa młodzieży z Węgier dotarła do Lubartowa.

Dziesięć dni na obcej ziemi minęło błyskawicznie. Każdy dzień przepełniony był atrakcyjnym programem zorganizowanym przez węgierskich przyjaciół. Pobyt w Hajdudorog młodzież z "Dwójki" rozpoczęła od zwiedzania miasta i poznania jego historii. Szczególną uwagę zwrócił znak drogowy wskazujący Lubartów jako symbol współpracy między miastami. Podobny znak znajduje się również w Lubartowie, wskazując miasto Hajdudorog.

W miejscowym muzeum gimnazjaliści z Lubartowa mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach, które pochłonęły uczestników w zupełności. Młodzież miała okazję bawić się w archeologów i lepić naczynia, wypiekać babeczki i przygotowywać słodkie desery, a także odkrywała wiele innych tajemnic. Na zakończenie grupa otrzymała nagrodę za rzetelną pracę w postaci pysznego tortu. Odbyło się też spotkanie z burmistrzem miasta Tamásem Csigem.

Podczas kolejnych dni lubartowianie zwiedzili Węgry - Debreczyn, Eger czy inne ciekawe miejsca, jak ZOO w Nyiregyhazie, gdzie zobaczyli oceanarium oraz pokazy fok.

W niedzielne popołudnie proboszcz parafii greckokatolickiej w Hajdudorog zaprosił gimnazjalistów na pokazy strzelania z łuku i jazdy konnej. Pod koniec pobytu dzieci uczesticzyły w zorganizowanych przez miejscową bibliotekę, warsztatach origami i wykonywania ozdób z koralików.

Na zakończenie Węgrzy zorganizowali wieczorek pożegnalny, na którym nie zabrakło charakterystycznych potraw węgierskich, arbuzów, przepysznego tortu, a także prezentów dla każdego uczestnika. Wieczór urozmaiciły występy zespołów polskich i węgierskich.

Węgrzy byli zachwyceni występem wokalnym Kasi Karpińskiej i Mileny Prażmo oraz tańcem, zwanym „belgijką”, do którego włączyła się także młodzież węgierską.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE