Reklama

Fundacja MOL: kto związany z Urzędem Miasta jeździł do Włoch? Burmistrz: osoba z mojej rodziny jest objęta nadzorem epidemiologicznym

Opublikowano:
Autor:

Fundacja MOL: kto związany z Urzędem Miasta jeździł do Włoch? Burmistrz: osoba z mojej rodziny jest objęta nadzorem epidemiologicznym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Fundacja Miasto Obywatelskie Lubartów opublikowała apel do burmistrza Krzysztofa Paśnika i pracowników Urzędu Miasta, żeby zawiadomili służby, jeśli ktoś z nich lub osób z nimi związanych jeździł do Włoch. Burmistrz odpisał, że osoba z jego rodziny była w Watykanie i jest pod nadzorem epidemiologicznym, któremu podlegają osoby zdrowe.

- Od kilku dni kontaktują się z nami ludzie zatrwożeni, prosząc o pomoc. Oczekują interwencji z naszej strony. Nie dziwimy się, ponieważ chodzi o władzę w mieście. Ludzie boją się konsekwencji ze strony władzy, ale silniejszy jest lęk o życie i zdrowie. Dlatego apelujemy publicznie do Burmistrza Krzysztofa Paśnika i urzędników Urzędu Miasta Lubartów – w przypadku prawdziwych informacji na temat podróży do Włoch w pierwszej dekadzie marca – o zawiadomienie odpowiednich służb i poddaniu się procedurom - pisze fundacja. 

 

Na apel fundacji zareagował burmistrz Paśnik. Odpowiedź zamieścił na swojej oficjalnej stronie na facebooku.- Moi Drodzy! Szanowni Mieszkańcy Lubartowa !

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami oraz zapytaniami dotyczącymi mojego rzekomego pobytu w Włoszech. Z całą stanowczością informuję, że ani ja, ani żaden z pracowników Urzędu Miasta Lubartów w ostatnich tygodniach nie podróżował do Włoch. W związku z tym chciałbym Państwa uspokoić i zdementować wszystkie nieprawdziwe informacje dotyczące mojej rzekomej podróży zagranicznej.

Prawdą jest natomiast to, że w ostatnim czasie na początku marca we Włoszech była osoba z mojej najbliższej rodziny. W Watykanie nie było czerwonej strefy, bazylika Św. Piotra była otwarta. Zgodnie z wszelkimi obowiązującymi procedurami, po powrocie skontaktowała się ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną. Po konsultacji została objęta nadzorem epidemiologicznym, któremu podlegają osoby zdrowe.

Kwarantanna obowiązywać będzie dla osób powracających z zagranicy od dnia 15 marca. Jako burmistrz Miasta Lubartów zwracam się do wszystkich mieszkańców o zachowanie spokoju. Wprowadzanie w przestrzeń publiczną nieprawdziwych informacji przyczynia się do powstawania atmosfery strachu i paniki. W obecnej sytuacji są one najmniej pożądane. Apeluję o odpowiedzialne zachowania i śledzenie wiarygodnych źródeł informacji. Proszę również mieszkańców o stosowanie się do wszelkich wskazówek i zarządzeń dotyczących walki z koronawirusem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE