Reklama

Ewa Zybała starostą

Opublikowano:
Autor:

Ewa Zybała starostą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Powiat Lubartowski: PiS, który w wyborach do Rady Powiatu odniósł zdecydowane zwycięstwo zdobywając 11 mandatów, zawarł koalicję z Koalicją Obywatelską. - Stwierdziliśmy, że jest nam po drodze i chcemy wspólnie realizować program - mówi Ewa Zybała, pełnomocnik powiatowy PiS.

Do zawarcia umowy koalicyjnej doszło 15 listopada. Według ustaleń, na które przystały obie strony starostą lubartowskim ma zostać Ewa Zybała. Stanowisko wicestarosty ma przypaść Lucjanowi Mileszczykowi, przewodniczącym Rady Powiatu ma być Tomasz Marzęda, obaj to radni z listy PiS. Osoby startujące z tej listy zajmą też stanowiska nieetatowych członków zarządu powiatu - to Antoni Bielski i Jan Sławecki, były przewodniczący Rady Gminy Serniki. Do Koalicji Obywatelskiej należeć ma stanowisko etatowego członka zarządu powiatu. Będzie nim tak jak do tej pory Radosław Guz, działacz PO (która w minionej kadencji w radzie powiatu tworzyła koalicje z PSL).

Radni z KO obejmą też stanowiska wiceprzewodniczących rady - mają to być Jerzy Zwoliński i Jan Zaworski. W sumie powiatowa koalicja będzie miała w radzie 14 mandatów - 11 PiS i 3 KO. PiS mógł rządzić w radzie powiatu samodzielnie (ma 11 na 21 mandatów), ale nieoficjalnie wiadomo, że działacze obawiali się, że taka przewaga jest bardzo krucha: wystarczyło odejście jednego radnego, żeby cała władza ponownie znalazła się w rękach poprzedniej koalicji PSL-PO.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE