Reklama

English Day w ZS nr 2

Opublikowano:
Autor:

English Day w ZS nr 2 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Nr 2 im. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie odbył się „English Day”. Zorganizowana z myślą o gimnazjalistach uroczystość odbyła się w postaci lekcji połączonej z różnorakimi zabawami. Pozwoliła uczniom naszej szkoły oderwać się od trudu codziennych zajęć oraz znacznie poszerzyć swoją wiedzę na temat Wielkiej Brytanii - jej kultury, tradycji oraz zwyczajów.

Całość zorganizowana była tak, aby uczniom ani przez chwilę nie doskwierała nuda. Organizatorzy świetnie sporządzili repertuar imprezy, od fascynującej lekcji dydaktycznej na temat Wielkiej Brytanii po wiele gier i zabaw, w których poszczególne klasy gimnazjum bezpośrednio rywalizowały ze sobą. Uczestnicy we wszystkich konkurencjach wykazywali jednakową inicjatywę, lecz największe uznanie zdobył konkurs o nazwie „Highest Sandwich”. Polegał on na zrobieniu w ciągu trzech minut najwyższej kanapki z dowolnymi składnikami wcześniej przygotowanymi przez osoby biorące w nim udział. Dla nauczycieli, którzy na owej uroczystości byli jedynie obserwatorami, także zorganizowano małą konkurencję, która jak się później okazało była miłą niespodzianką.

Klasa, która odniosła w zawodach zwycięstwo, nie wyniosła stamtąd tylko ogromnej wiedzy. Były również nagrody, które do końca rywalizacji były wielką tajemnicą. Nagrodą główną okazało się zwolnienie całej klasy z odpowiedzi ustnej z języka angielskiego w okresie jednego tygodnia.

„English Day” to zarówno wspaniała zabawa, jak i bardzo dobra forma edukacji. Wszyscy uczestnicy z entuzjazmem stwierdzili, że taka impreza w przyszłym roku byłaby mile widziana. Nauka to przecież także jest zabawa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE