Reklama

Dzieci w powstaniu warszawskim - spotkanie z br. Bogdanem Augustyniakiem w PMDK (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

Dzieci w powstaniu warszawskim - spotkanie z br. Bogdanem Augustyniakiem w PMDK (zdjęcia) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 21 lutego dzieci i młodzież z PMDK w Lubartowie wzięła udział w spotkaniu "Dzieci w powstaniu warszawskim", prowadzonym przez o. ppłk Bogdana Augustyniaka, kapucyna i wojskowego.

Br. Bogdan Augustyniak, obecnie wikary domu w lubartowskim klasztorze oo. kapucynów, jest urodzonym warszawiakiem, a oprócz tego - 9 lat był przełożonym klasztoru przy ul. Miodowej na warszawskiej Starówce. Jest to miejsce szczególne dla polskiej historii: w okresie powstania warszawskiego walczyły tam dwa ugrupowania - Batalion „Gozdawa" i Dywizjon Motorowy. W klasztorze żołnierze powstania urządzili swoje archiwum, przechowywali sztandar i inne pamiątki, dlatego stał się dla powstańców miejscem szczególnym, do którego wracali ze wspomnieniami jeszcze wiele lat po wojnie.

Dzięki tym spotkaniom br. Augustyniak usłyszał wiele ciekawych historii z powstania warszawskiego, które dziś przekazuje młodym słuchaczom. Wychowankowie PMDK mieli okazję także obejrzeć pamiątki z powstania, które przyniósł ze sobą br. Bogdan.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE