Reklama

Dyrektor szpitala w Lubartowie odwołany!

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor szpitala w Lubartowie odwołany! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Łukasz Semeniuk nie będzie już kierował Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Lubartowie. Taką decyzję podjęły władze Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

W środę, 20 marca, Zarząd Powiatu w Lubartowie (Starostwo Powiatowe jest organem tworzącym szpital) podjął uchwałę o odwołaniu  ze stanowiska dyrektora szpitala Łukasza Semeniuka. Szefostwo Starostwa Powiatowego było jednogłośne - za takim rozwiązaniem opowiedzieli się starosta Ewa Zybała, wicestarosta Lucjan Mileszczyk oraz członkowie Zarządu: Jarema Paprocki i Jan Zaworski. W posiedzeniu, a co za tym idzie w głosowaniu, nie uczestniczył przebywający na zwolnieniu lekarskim Radosław Guz. 

- Była na ten temat rozmowa podczas środowego spotkania Zarządu oraz posiedzenia Rady Społecznej SPZOZ. Dyskutowano o sytuacji finansowej szpitala, także o zarządzaniu jednostką i problemami z tym zarządzaniem czy kwestiami płacowymi. Takie argumenty podnoszono - opisuje Gabriela Wyszyńska, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lubartowie.
 O tym, że może dojść do odwołania Semeniuka informowaliśmy w ostatnim numerze Wspólnoty.  Starostwo miało poważne zastrzeżenia do działalności SP ZOZ.

Łukasz Semeniuk przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Procedura zwolnienia go ze stanowiska rozpocznie się dopiero po jego powrocie ze zwolnienia. Aktualnie szpitalem zarządza p.o. z-ca dyrektora ds. lecznictwa - Alicja Struska. 
Kto zostanie nowym dyrektorem szpitala? 
- Z tego, co wiem, zostanie przeprowadzony konkurs. Nie podjęto jeszcze jednak decyzji o jego ogłoszeniu - informuje Gabriela Wyszyńska.
To druga poważna decyzja personalna lubartowskiego starostwa po przejęciu w nim władzy przez PiS. Sekretarzem powiatu przestała być Gabriela Wyszyńska, która została rzecznikiem prasowym starostwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE