Reklama

Dają dodatki do emerytur za tyranie w Unitrze, Hucie czy Garbarni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: sxc.hu

Dają dodatki do emerytur za tyranie w Unitrze, Hucie czy Garbarni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Można dostać od 100 do 400 zł miesięcznie. Taki dodatek wyprocesował właśnie 65-letni były pracownik lubartowskiej garbarni.

O zmaganiach mieszkańców naszego powiatu o wcześniejszą emeryturę za pracę w warunkach szkodliwych pisaliśmy już wielokrotnie. Działały u nas duże zakłady pracy jak Unitra, Huta Szkła czy Garbarnia, w których praca na wielu stanowiskach właśnie do takiej należała. Ale nawet ci, którzy takiej emerytury nie otrzymali, mogą, po spełnieniu określonych warunków, dostać dodatek do zwykłej emerytury. To tzw. rekompensata z tytułu pracy w warunkach szczególnych.

ZUS odmówił 

Taki dodatek wyprocesował właśnie 65-letni dziś były pracownik Garbarni. Przez ponad 16 lat pracował tam jako garbarz, brygadzista i operator suszarni, przy przygotowywaniu kleju do skór i przy klejeniu skór.

Praca była bardzo ciężka, w oparach środków chemicznych, w kontakcie z rakotwórczym chromem, którym garbowało się skóry, kwasami. W hali była wysoka temperatura, hałas i szum. Cały dzień pracowało się w gumowych butach i gumowym fartuchu.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE