Reklama

Chińczycy kupują hektary w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Chińczycy kupują hektary w Lubartowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Około 60 osób po wybudowaniu, a docelowo nawet 150, może znaleźć pracę w zakładzie, który powstanie w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej. Akt notarialny dotyczący zakupu 3 ha gruntu pod budowę zakładu 7 listopada podpisali burmistrz Krzysztof Paśnik i Zhongfei Ruan, członek zarządu BOTAI DIE CASTING (POLAND) Sp. z o.o.

Chińska firma, która kupiła teren pod budowę zakładu od wielu lat funkcjonuje na rynku europejskim.

To firma produkująca części do silników spalinowych, m.in. do motocykli, wykonuje też komponenty dla światowych potentatów z branży oświetleniowej.

- Pierwsze spotkanie z inwestorem odbyło się w Lubartowie w grudniu 2018 roku. Po kolejnym, po dogłębnej analizie lokalizacji przez inwestora, w marcu 2019 roku podjęta została decyzja o wyborze Lubartowa na miejsce dalszego rozwoju działalności firmy - informuje Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Przed zakupem gruntów w Lubartowie przedsiębiorca uzyskał decyzję uprawniającą do realizacji produkcji w warunkach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro – Park Mielec.Ostatecznie firma nabyła grunty o powierzchni 3 ha za kwotę 2,5 mln zł.

-Wartość całej inwestycji obejmująca zakup gruntu, budowę zakładu produkcyjnego oraz urządzeń i maszyn produkcyjnych zgodnie z deklaracją przedsiębiorcy i wydanym zezwoleniem wyniesie około 50 mln zł - informuje Łukasz Chomicki.

Zakład ma powstać w ciągu pięciu lat. Znajdzie w nim pracę 60 osób, a docelowo nawet 150. 

 

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE