Reklama

Chemiczne sukcesy ucznia II LO

Opublikowano:
Autor:

Chemiczne sukcesy ucznia II LO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Jan Adamek, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, zakwalifikował się do etapów centralnych dwóch bardzo trudnych konkursów chemicznych -  Olimpiady Chemicznej oraz Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z chemii.

Organizatorem Olimpiady Chemicznej jest Polskie Towarzystwo Chemiczne. W drugim etapie Olimpiady Janek wykazał się dużą wiedzą w części teoretycznej i laboratoryjnej.  Teraz przed uczniem II LO etap centralny, który odbędzie się 29 i 30 marca na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Warszawskim. Jako finalista Olimpiady Chemicznej Janek może uzyskać 100% z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z chemii oraz może być zwolniony w części lub całości z postępowania egzaminacyjnego na wybrane kierunki wyższych uczelni.
    Organizatorem Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" jest Akademia  Górniczo-Hutnicza  im.  Stanisława  Staszica  w  Krakowie. 24 marca uczeń II LO będzie walczył w Krakowie o jedną z nagród głównych - indeks na wybrane kierunki studiów w AGH.
    Uczeń klasy III a  II LO wykazuje bardzo dużo zaangażowania w przygotowania do konkursów chemicznych. Ciekawy jest fakt, że Janek chodzi do klasy z rozszerzeniami przedmiotowymi z matematyki i fizyki, a nie chemii. Tym bardziej należy podkreślić wagę jego sukcesu.


    Gratulujemy Jankowi i życzymy powodzenia podczas zawodów ogólnopolskich!
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE