Reklama

Chciał wykopać jabłonkę, trafił na niewybuch

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Lubartowie

Chciał wykopać jabłonkę, trafił na niewybuch - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dziś aż dwa zgłoszenia dotyczące niewybuchów otrzymali lubartowscy policjanci. Pocisk artyleryjski z czasów I Wojny Światowej został ujawniony przez leśniczego w lesie na terenie gm. Lubartów. Drugi pocisk został wykopany podczas prac porządkowych na prywatnej działce w gm. Ostrówek.

Dziś rano dyżurny otrzymał informację, że w lesie na terenie gminy Lubartów ujawniono niewybuch. Zgłoszenie to pochodziło od leśniczego, który natrafił na niecodzienne znalezisko. Okazało się, że to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów I Wojny Światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Po niespełna kilku godzinach, dyżurny lubartowskiej komendy przyjął kolejne zgłoszenie o niewybuchu. Tym razem dotyczyło to pocisku, który został ujawniony na terenie gminy Ostrówek. Właściciel działki, chcąc wykopać jabłonkę, trafił na niewybuch.

Obydwa znaleziska zostały zabrane przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci po raz kolejny przypominają i ostrzegają, że niewybuchy stanowią poważne zagrożenie. Po ujawnieniu takich wojennych „pamiątek” należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE