Reklama

Burmistrz Lubartowa będzie rapował!

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz Lubartowa będzie rapował! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Krzysztof Paśnik przyjął wyzwanie i bierze się za rap. Szef Urzędu Miasta w Lubartowie nagra swoją "szesnastkę", czyli jedną zwrotkę ułożonego przez siebie utworu. Efekt będzie można zobaczyć w internecie.

Czy burmistrz Lubartowa umie rapować? Będziemy mieli okazję to sprawdzić. Krzysztof Paśnik został bowiem nominowany w ramach popularnej akcji do nagrania 16 wersów utworu rapowego. Tekst kawałka powinien być autorstwa osoby wykonującej. Wykonanie gotowego utworu należy nagrać na wideo i opublikować w internecie. 12 maja burmistrza nominował raper Hasel.
- Burmistrz przyjął to wyzwanie. Nagranie jest w przygotowaniu. Mamy na jego opublikowanie 72 godziny. Zdążymy - zapewnia Łukasz Chomicki, rzecznik Urzędu Miasta w Lubartowie.
Prezydent nominował premiera
Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój utwór muzyczny w ciągu 72 godzin i opublikować go w formie wideo na portalu YouTube.com. Inicjatywę kilkanaście dni temu zapoczątkował polski raper Solar. Akcja nabrała ogromnego rozpędu, dzięki kolejnym nominacjom swoje zwrotki opublikowali już niemal wszyscy najpopularniejsi raperzy, ale także gwiazdy polskiej muzyki pop, m.in. Kayah, Margaret czy Agnieszka Chylińska. W akcję zaangażowano nie tylko muzyków, swoją zwrotkę nagrał już m.in. prezydent RP Andrzej Duda. Jego filmik bije rekordy popularności. Co ciekawe, głowa państwa nominowała do nagrania 16 wersów... premiera Mateusza Morawieckiego.
Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - "Beef z koronawirusem #hot16challenge" dla portalu Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie hot16challenge.network. Dotychczas zebrano już 2 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE