Reklama

Burmistrz kontratakuje! Celuje w nauczycieli, broni urzędników

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz kontratakuje! Celuje w nauczycieli, broni urzędników - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura To nauczyciele, a nie urzędnicy, otrzymali nagrody, a pensja niejednego z nich jest wyższa od skarbnika czy zastępcy burmistrza - wytykał Józef Gruszczyk, burmistrz Ostrowa Lub.

Najpierw były spotkania burmistrza z rodzicami i nauczycielami w szkołach w Kolechowicach (7 grudnia) i Kaznowie Kol. (12 grudnia). Obydwa wydarzenia relacjonowaliśmy ostatnio we Wspólnocie. Władze Ostrowa, jak utrzymują, podejmują rozmowy o możliwych wariantach przekształcenia wiejskich szkół, do których trzeba coraz więcej dokładać. Dla nauczycieli wiązałoby się to z pogorszeniem warunków płacowych w szkole, która straciłaby status publicznej, albo całkowitym zwolnieniem, gdyby nie znaleźli zatrudnienia w reorganizowanych placówkach. W propozycji burmistrza, szkoły w Kolechowicach i Kaznowie miałaby stać się filiami większych szkół w gminie, redukując liczbę oddziałów do trzech i zachowując oddział przedszkolny, albo zostać przekazane do prowadzenia w dotychczasowym kształcie stowarzyszeniu oświatowemu.

Takie pomysły spotkały się z ostrą krytyką uczestniczących w spotkaniach nauczycieli i rodziców. Obawiali się pogorszenia jakości kształcenia w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie, a przy zakładanej redukcji oddziałów do trzech - stopniowej likwidacji szkoły. 
 
 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE