Reklama

Biblioteka w ośrodku zdrowia

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka w ośrodku zdrowia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Od lat nieużytkowany budynek po byłym środku zdrowia w Łucce może stać się miejscem spotkań mieszkańców. Gmina szuka dofinansowania na remont obiektu.

Budynek, w którym przed laty mieścił się ośrodek zdrowia, od lat stoi pusty. W 2003 r. Starostwo Powiatowe w Lubartowie przekazało działkę, na której znajduje się lokal - gminie Lubartów. Jednak do tej pory samorząd nie inwestował w remont obiektu. 

- Niestety budynek szpeci wizerunek naszej miejscowości. Czy jest projekt, który zapewni dofinansowanie tej inwestycji? - pytał na sesji Rady Gminy Krzysztof Rodak, sołtys z Łucki-Kolonii. 
W 2014 r. gmina wystąpiła do starosta lubartowskiego o zmianę przeznaczenia darowizny. 
- Dostaliśmy ten budynek z określonym przeznaczeniem - pod cele mieszkaniowe lub opieki zdrowotnej. Jako gmina nie będziemy jednak budować kolejnego ośrodka zdrowia, a budynek nie bardzo kwalifikuje się do stworzenia tam zasobów mieszkaniowych - mówi w rozmowie ze Wspólnotą wójt gminy Lubartów, Krzysztof Kopyść. 
Teraz w miejscu byłego ośrodka zdrowia może powstać obiekt kultury. 
- Być może stworzymy tu świetlicę lub bibliotekę. Jednak będzie to budowa od podstaw, ponieważ obecny stan budynku nie nadaje się do remontu, a jedynie do zburzenia - informuje Krzysztof Kopyść. 
Gmina szuka teraz dofinansowania przebudowy starego budynku. Nie wiadomo jednak, kiedy zaczną się prace związane z jego modernizacją.
- Koszt remontu wyniesie ok. 2 mln zł, co trudno będzie nam wykonać z własnych środków. Czekamy, aż rozpoczną się nabory wniosków o dofinansowanie w ramach funduszy unijnych. Być może sięgniemy po środki ministerialne, z których udało nam się wyremontować świetlicę w Skrobowie czy Rokitnie. W ramach tych programów możemy liczyć nawet na 85-procentowe sfinansowanie inwestycji - dodaje wójt gminy.
Obecnie na działce o powierzchni prawie 16 arów znajduje się studnia, stary budynek gospodarczy i budynek po byłym ośrodku zdrowia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE