Reklama

Bez ekranów akustycznych nie będzie można tu normalnie żyć

Opublikowano:
Autor:

Bez ekranów akustycznych nie będzie można tu normalnie żyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Mieszkańcy Nowodworu i Nowodworu-Piaski (gm. Lubartów) alarmują: jeśli przy trasie S19 nie zostaną postawione ekrany akustyczne, to my nie będziemy tu mogli dalej mieszkać! Wysłali już w tej sprawie petycję, pod którą podpisało się 250 osób.

Już wkrótce ruszy budowa drogi S19, łączącej m.in. Lublin z Białymstokiem. Obok Lubartowa trasa będzie przebiegać w miejscu, w którym zlokalizowana jest obecna obwodnica miasta. Przy Lubartowie powstaną też dwa węzły - w Nowodworze i w Wincentowie. Zadanie ma być wykonane do 2024 roku. Inwestycji z utęsknieniem wyglądają tysiące kierowców regularnie pokonujących tę trasę. Ale części mieszkańców naszego powiatu, których domy są usytuowane tuż obok planowanego przebiegu S19, w przyszłość patrzy z trwogą i niepewnością. Tak jest w przypadku mieszkańców wsi Nowodwór i Nowodwór-Piaski z gminy Lubartów. Przeraża ich fakt, że w pobliżu podwórek zostaną zbudowane bardzo ruchliwe drogi, a przy tym nikt nie zaplanował, by postawić tam ekrany akustyczne. Za inwestycję odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- W tej chwili przejeżdża 30-40 samochodów na minutę, jest huk. Jak będzie ekspresówka, to samochodów będzie trzy razy więcej, wtedy nikt nie wytrzyma - mówił jeden z mieszkańców, gdy spotkaliśmy się z grupą w minioną sobotę. - Najlepiej to byłoby zaprosić dyrektora GDDKiA na kolację przy otwartym oknie, żeby posłuchał, co tu się dzieje - dodawał inny.
Według mieszkańców trzeba zamontować ekrany akustyczne wzdłuż trasy S19 na długości dwóch kilometrów oraz wzdłuż pętli na węźle "Lubartów Zachód", czyli w Nowodworze.

- Przy takiej wielomilionowej inwestycji wydatek na ekrany akustyczne nie powinien już być duży - uważa Stanisław Borzęcki, jeden z mieszkańców i jednocześnie były radny Rady Gminy Lubartów.
 
 
Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE